Koncert “Tom Trio” 

(Tomasz Dąbrowski / Nils Bo Davidsen / Anders Mogensen)

Wt. 29.10.2013, g. 20:30
Nominowany do Fryderyków 2013 – jeden z najbardziej oryginalnych trębaczy młodego pokolenia zarówno na Polskiej, jak też i na Europejskiej scenie jazzowej – bardzo się cieszemy i serdecznie zapraszamy na koncert międzynarodowego zespołu Tomasza Dąbrowskiego “Tom Trio”!!
Tomasz Dąbrowski – trąbka
Nils Bo Davidsen – kontrabas
Anders Mogensen – perkusja


“TOM TRIO”, to tytuł pierwszej płyty Tomasza Dąbrowskiego jako lidera, i zarazem nazwa zespołu. W jego skład wchodzą dwaj Duńscy muzycy: Nils Bo Davidsen na kontrabasie i Anders Mogensen na perkusji. Muzyka “TOM TRIO” to wyjątkowa mieszanka Słowiańskich i Skandynawskich osobowości wyrażanych przez długie linie melodyczne, oryginalne brzmienie, i nadzwyczajne wyczucie przestrzeni w muzyce.

Dąbrowski gra na trąbce, oraz instrumencie zwanym “balkan horn”. Jego mocne, natychmiast rozpoznawalne brzmienie i ekspresywna gra, są inspirowane free jazzem, Berlińską awangardą, oraz folkiem wschodnio Europejskim.
Anders Mogensen i Nils Bo Davidsen, to czołówka Skandynawskiej sceny jazzowej, obaj znani z unikalnego brzmienia i podejścia do muzyki. Przez lat współpracowali z artystami takimi jak: Han Bennink, Bunky Green, John Tchicai, Marc Ducret, Tom Rainey, Chris Speed, Rudresh Mahan-thappa, Peter Brötzmann, Evan Parker.
Album “TOM TRIO”, zawiera 11 kompozycji napisanych przez Tomasza. Większość z nich w formie piosenek bez tekstu. Niektóre, jak np. „7 Days to Go”, opierają się na mocnej linii melodycznej, kiedy inne wyrażają prostotę ukrytą w „powyginanej” formie – “Wave”.
Koncert jest częścią trasy promującej album TOM TRIO, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty niemal na całym świecie, od Europy przez USA po Japonię. Tomasz Dąbrowski za album Tom Trio został nominowany do nagrody Fryderyki 2013 w kategorii “Debiut Roku”
Wstęp: 25 pln (w dniu koncertu / 20 pln (przedsprzedaż)