Koncert “Eyal Lovett Trio” [IL/DK] 

(Eyal Lovett / Kenneth Dahl Knudsen / Yogev Shitrit)
Śr. 06.11.2013, g. 20:30
Inspirowani muzycznym dziedzictwem legendarnych triów Billa Evansa, Eyal Lovett Trio przywiązuję ta sama uwagę na każdego z członków zespołu. Poprzez wzajemne oddziaływanie na siebie, zespól jest w stałym poszukiwaniu za tym jedynym prawdziwym muzycznym magicznym momentem. 
Od klasycznego jazzowego repertuaru, przez Izraelska Muzykę Ludową do północnoafrykańskich tańców – zespól łączy te style w swoim niepowtarzalnym brzmieniem. Już niebawem na naszej scenie wystąpi izraelski pianista Eyal Lovett ze swoim trio – bardzo serdecznie zapraszamy!!
Eyal Lovett – piano
Kenneth Dahl Knudsen – double bass
Yogev Shitrit – drums


Eyal Lovett 
Izraelski pianista Eyal Lovett, choć klasycznie wykształcony, jest głęboko związany z tradycyjnym jazzem, jak i również z stylistykami muzyki, które znajduje w Izraelu i na Bliskim Wschodzie. 
Współpracuje m.in. z Peter Bernstein, Michal Cohen, Noam David, Yuval Cohena, Anat Cohen, Kenneth Dahl Knudsen, Jess Koren i wiele innych. Obecnie mieszka w Berlinie i pracuje nad swoim pierwszym albumem, który jeszcze w 2013r. ma być wydany.
Kenneth Dahl Knudsen
Duński kontrabasista urodzony w 1984. Nazywa siebie szczęściarzem, będąc związanym z muzyką całe życie i grając ze wspaniałymi muzykami. Jego debiutancki album to „Strings Attached”, a w roku 2012 wydał „Clockstopper” opowiadający o strachu przed utratą i fascynacją czasem. 
Występował z Dick Oatts (US), John Scofield (US), Gilad Hekselman (ISR/US), Jason Marsalis(US), Soren Moller (DK/US), Uffe Steen (DK), Andrew D’angelo (US), Jan Kaspersen, Salvador Olmos (Mex), Nicola Pisani (Ita), Tomasz Dąbrowski (POL) i wielu wielu więcej…
“Artists tend to seek out individual paths, to be unique” – Artysta powinien szukać indywidualnych ścieżek, aby być wyjątkowym.
Yogev Shitrit
Jeden z najbardziej wszechstronnych izraelskich perkusistów. Współpracuje z wieloma czołowych izraelskich muzyków, m.in. Mika Sade, Fernando Knopf, Eylon Tourjeman.
Cena Biletu: 20 PLN