Koncert “Roby Glod Quartet”

[Roby Glod /Roberta Piket /Christian Ramond /Klaus Kugel]

(Jedyny Koncert w Polsce!)
Pn. 18.11.2013, g. 20:30

Na jedyny koncert do naszego kraju w listopadzie przyjeżdża niezwykły międzynarodowy free-jazzowy projekt “Roby Glod Quartet”.
Roby Glod – saksofon
Roberta Piket – piano
Christian Ramond – kontrabas
Klaus Kugel – perkusja


Tak dotychczas jedyna wydana płytę quartetu (OP Der Schmelze Live) recenzuje p. Cezary Gumiński z magazynu AUDIO:
“Kwartet, w którym Glod (saksofonista altowy i sopranowy z Luxemburga) jest tylko jednym z muzyków wyszczególnionych na okładce, reprezentuje rzadki rodzaj free-jazzu. W tym podejściu cały zespół kształtuje panoramę muzyczną, nie czyni zawodów wyemitowania największej ilości dźwięków w minutę, a wszyscy dbają też o klarowne brzmienie instrumentów.
Taki rodzaj estetyki chyba silniej pobudza wyobraźnię słuchacza i powoduje, że chętnie powtórzy koncertowy seans z kwartetem…
Choć w przedstawionych sześciu utworach można odnaleźć fragmenty pełne ognistych spiętrzeń, to większość materiału zdominowała liryka. Można powiedzieć, że muzycy zdają się nawet rywalizować w subtelności podejścia. 
Piket buduje przepiękne harmonie na klawiaturze, Tokar uwodzi głębią brzmienia kontrabasu, ton saksofonu Gloda działa jak bezbolesny zastrzyk z adrenaliny, a Kugel delikatnością układania akcentów przypomina niezapomnianego Paula Motiana.”
Zespół tworzą wyjątkowy francuski saksofonista Roby Glod, Roberta Piket – amerykańska pianistka, Christian Ramond – niemiecki kontrabasista i niemiecki perkusista Klaus Kugel.
Christian Ramond
od lat należy do najbardziej znanych i cenionych europejskich kontrabasistów. Studiował w Musikhochschule Köln, następnie otrzymał stypendium Akademy of Fine Arts in Banff w Kanadzie. Współpracował m.in. z Kenny Wheelerem, Tomaszem Stańko, Albertem Mangelsdorffem, Joe Passem oraz z Philipem Catherim. 
Zagrał w projektach takich jak Wolfgang-Engstfeld/Peter-Weiss-Quartet, Theo Jörgensmann Quartet (Snijbloemen, 1999), Michel-Pilz-Trio, Trio DRA, Michael-Heupel-Quartet, Allan-Praskin Wolfgang Köhler-Quartet oraz enning-Berg-Quartet.
Klaus Kugel 
należy do najbardziej cenionych i doświadczonych niemieckich perkusistów. Współpracował jak dotąd z cała plejadą artystów jazzowych jak choćby Tomasz Stańko, Vyacheslav Ganelin, Charlie Mariano, Michel Pilz, Theo Jörgensmann, Kenny Wheeler, Bobo Stenson, Perry Robinson, Burton Green czy Bobby Few. Od 1989 współpracuje na stałe z litewskim saksofonistą Petrasem Vysniauskasem tworząc rozliczne projekty.
Zespół jest wspierany przez fundacje “musicLX” 
CENA BILETU: 25 PLN