Koncert “Piętnastka” 

[Piotr Kurek + Hubert Zemler]

Śr. 20.11.2013, g. 20:30

Długo, za długo musieli nasi goście czekać aby w końcu wystąpił na naszej scenie jedna z najbardziej jaśniejszych postaci polskiej niezależnej muzyki. Muzyk, który z naszych obserwacji, bardziej rozwija swoje skrzydła za granica, niż w naszym kraju. Nic dziwnego, jego muzyka jest na światowym poziomie.
Jest to dla nas ogromny zaszczyt gościć jego wraz z Hubertem Zemler jako duo Piętnastka – 
Piętnastka, która powstała wraz z wydaniem debiutanckiego albumu „Dalia” dla małej, wrocławskiej (wówczas) wytwórni Sangoplasmo, to jedno z najciekawszych zjawisk, jakie pojawiło się na polskiej scenie niezależnej w ostatnich latach. 
Kaseta nagrana samodzielnie przez Piotra Kurka była szeroko komentowana, porównywana i zestawiana zarówno w polskiej i zagranicznej blogosferze. 
Rustykalny minimalizm, elektroniczna psychodelia, autentyzm emocji i rytualistyczne manipulacje to jedne z kliku skojarzeń pojawiających się w recenzjach albumu. 
Na koncercie zespół zagra w składzie Piotr Kurek (organy, elektronika), Hubert Zemler (perkusja).
“Oczarowały mnie bez reszty te figlarne melodyjki i śmiało mogę powiedzieć, że to najciekawsza polska płyta jakiej dane mi było posłuchać w ostatnich latach” Niezal Codzienny
“Nie wiadomo nawet, czy ten materiał jest dobry” Fight!Suzan 
“Sprawdźcie koniecznie!” Nowa Muzyka
Cena Biletu: 20 PLN