Koncert ”Hyperactive Kid” [DE]

 (Philipp Gropper / Ronny Graupe / Christian Lillinger)
Sr. 04.12.2013, godz. 20:30

kup bilet / buy tickets: http://hyperactivekid.evenea.pl/
European Movement Orchestra, Fusk, Joachim Kühn Trio, “Berlin Calling” Sextett – to tylko cztery projekty, w których graja ci niemieccy muzycy, którzy na początku grudnia u nas zagrają. Razem tworzą zespól “Hyperactive Kid”, a ich szaleńcza ekspresja sprawia, że koncerty są niesamowitym przeżyciem zarówno dla fanów jazzu, jak i dla osób zupełnie z jazzem niezwiązanych. Zespół w swych eksperymentach sięga po rozwiązania stylistyczne znane z jazzu, rocka, hip-hopu, free, drum’n’bass i muzyki współczesnej.
Philipp Gropper – saksofon tenorowy
Ronny Graupe – gitara
Christian Lillinger – perkusja
∆ Środa, 04.12.2013
∆ g. 20:30
Hyperactive Kid to zespół składający się z trzech muzyków, obecnie mieszkających w Berlinie. Poznali się w 2003 roku i od tego czasu pracują zbiorowo nad rozwojem swoich muzycznych pomysłów. Co najważniejsze, ich celem jest znalezienie dźwięków pulsujących oddechem wspólnego życia. Ich wzajemna gra przypomina nam o ciągłym przepływie energii i pomysłów pochodzących z wzmożonej aktywności dziecka. Trzech muzyków – jedno dzieło sztuki. Każdy z nich jest odrębną jednostką, a razem są właśnie Hyperactive Kid.
Brak kontrabasu w tym zestawieniu sprawia, że zespół prezentuje niespotykane brzmienie. Muzycy prezentują znakomitą formę w kontakcie z „żywą” publicznością. Z sukcesami występowali na konkursach i festiwalach w Niemczech, Danii, Austrii, Węgrzech, Szwecji, Słowenii i Turcji.
Philipp Gropper
jest członkiem the European Movement Jazz Orchestra. Współpracuje z zespołami Rudiego Mahalla, Carstena Daerrego, Madsa Lacour (zwycięzca Danish Radio Jazzprice w 2007), Mathiasa Schriefla, Oliver Steidle’a. Grywał koncerty w całej Europie. 
Ronny Graupe
należy do „Berlin Calling” Sextett. Pracuje z takimi artystami jak: Tyshawn Sorey, Frank Möbus, Claudio Puntin, Johannes Lauer, Méderick Collignon, Alejandro Sanchez. Koncertował i nagrywał w Anglii, Francji, we Włoszech, Hiszpanii, Danii, Norwegii, Szwecji, Austrii. 
Christian Lillinger
współtworzy „Joachim Kühn Trio”, grał m.in. z Ursem Leimgruberem, Simonem Nabatovem, Günterem „Baby” Sommerem, Johnem Schröder. Występował na Jazzfestival Reims we Francji, Jazzfestival Vicenza we Włoszech, Jazzfestival Freiberg i Jazzherbst Bayreuth w Niemczech.
∆ Muzyka: