Wieczór Filmowy Wolnej Grupy Filmowej STADO

“Karuzela”, reż. Jakub Adamczyk 

“12 Potraw”, reż. Dagmara Gancarz
Wt. 10.12.2013, godz. 20:00
Wstęp Wolny

W grudniu zapraszamy na projekcję dwóch filmów Wolnej Grupy Filmowej STADO.
Jest nam szczególnie miło gościć te filmy ponieważ wystąpili w nich m.in. aktorzy z zaprzyjaźnionego Teatru Żydowskiego im. Estery Racheli i Idy Kamińskich. Czyli sąsiedzi przez ścianę.
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!
“KARUZELA”
Eksperyment filmowy w reżyserii Jakuba Adamczyka. Historia dotyczy grupy cyrkowo-teatralno-kabaretowej występującej pod nazwą “Karuzela”. Opowieść ma miejsce w latach 90′ w warszawskim klubie studenckim. Jest to fabuła połączona z paradokumentem. Historia zawiera się w jednym wieczorze, jest on istotny dla grupy “Karuzela” z powodu odejścia wodzireja. Podczas jego ostatniego show pojawiają się komplikacje. Wesołe pożegnanie zamienia się w dramat za kulisami przeplatany z komedią odbywającą się na scenie.
„12 POTRAW“
Historia przedstawia trzy kobiety: córkę, mamę i babcię, które spotykają się z okazji Wigilii Bożego Narodzenia. Sytuacja pozornie wydaje się naturalna, córka – studentka filozofii przyjeżdża do babci na kolację. Podczas rozmów dochodzi do coraz większego napięcia, które prowadzi do kompletnej katastrofy. Poprzez relacje rodzinną pokazujemy wartość macierzyństwa oraz tradycji , które dla młodej dziewczyny nie są oczywiste. Za reżyserię filmu odpowiada Dagmara Gancarz.
Obydwa filmu zostały stworzone przez STADO wolną grupę filmową oraz przyjaciół. Grupa zrzesza w swoim gronie młodych twórców sztuki audiowizualnej, którzy zaczynają swoją przygodę z filmem. 
Jakub Adamczyk- reżyser/ organizator produkcji, członek grupy teatralnej “KOT”, tancerz
Izabela Bojarska- scenariopisarka/ absolwentka Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim 
Mikołaj Figura- operator/ fotograf/ montażysta, absolwent Zespołu Szkół Fototechnicznych mikolajfigura.pl
Dagmara Gancarz- reżyser, absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim
Aleksandra Kania- realizator dźwięku/ absolwentka Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim
Zuzanna Kuc- montażystka /storyboardziska/ organizator produkcji mn.in w Uniwerek.TV