“3 Gigs In One Night” 

Samara Lubelski Solo (Chelsea Light Moving) [US] 
Solar Fire Trio (Ray Dickaty / D. Jackson / Phil Marks) [EN]
Artur Maćkowiak Solo
Śr. 22.01.2014, g. 20:30
lub w / or at – Pardon, To Tu

Samara Lubelski: Na co dzień współpracuje z Thurstonem Moorem – liderem Sonic Youth || 
Artur Maćkowiak: Współtwórca Innercity Ensemble || Solar Fire Trio: Pierwszy Free-Jazzowy zespól Ray’a Dickaty na pierwszym koncercie w Polsce – wszyscy jednego wieczoru 
(Śr. 22.01.2014, g. 20:30) na naszej scenie! zapraszamy!!
∆ Samara Lubelski [US] / Solar Fire Trio [EN] / Artur Maćkowiak 

∆ Śr. 22.01.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 20 PLN (online, przy barze, na bramce)


Samara Lubelski Solo – violin (skrzypce) / electronics 

Artur Maćkowiak Solo – guitar / electronics

Solar Fire Trio:

Ray Dickaty – tenor & soprano saxophon
Dave Jackson – alto saxophon
Phil Marks – drums


Samara Lubelski 
to fantastyczna wokalistka i multiinstrumentalistka z Nowego Jorku. Na co dzień współpracuje z Thurstonem Moorem – liderem Sonic Youth, z którym nagrała dwie płyty solowe i współtworzy zespół Chelsea Light Moving. Na swoim koncie ma też współpracę z tuzami amerykańskiej alternatywy: Hall of Fame, The Sonora Pine, Tower Recordings, Metabolismus, Jackie-O Motherf***er. Nagrała też kilka solowych płyt. 
W styczniu 2014 planuje wydanie kolejnej solowej płyty, na skrzypce i elektronikę. Płyta ukaże się nakładem legendarnej wytwórni Ultra Eczema. W związku z tym wydawnictwem odbędzie się jej europejska trasa koncertowa, podczas której będzie ją można usłyszeć aż w czterech polskich miastach.
Artur Maćkowiak
muzyk, performer. Współtworzył zespół Something Like Elvis i Potty Umbrella. Od 2011 r. gra solo oraz w innych przedziwnych konfiguracjach. Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki gitarowej, okraszonej dużą dawką eksperymentu, elektroniki, ambientu, improwizacji, ale z dość charakterystyczną nutą słowiańskiej melodyki. 
Współtworzy Innercity Ensemble, improwizujący kolektyw składajacy się z muzyków związanych z takimi przedsięwzięciami muzycznymi jak: HATI, Dwutysięczny, Stara Rzeka, Tie’n Lai, Pictorial Candi, Jachna/Buhl. W październiku 2013 r. ukazała się druga solowa płyta Artura Maćkowiaka “Before the angels play their trumpets”, wydana nakładem Wet Music Records.
Solar Fire Trio
“Kiedy tworzyłem tę grupę, pomysłem było mieszanie muzyki o twardości skały z free jazzem, ale z biegiem czasu doszliśmy do wniosku i sam zacząłem odczuwać tą jednowymiarowość. Dlatego też wprowadziliśmy bardziej “europejskie” elementy do tej mieszanki, bardziej europejsko ukształtowaną improwizację. Otworzyło nam to nowe możliwości, przy jednoczesnym zachowaniu twardości dźwięku jaki mieliśmy opracowany. 
Spodziewam się, że ten koncert brzmieć będzie jak amerykański free jazz z 1960 roku zmieszany z europejską wrażliwością – choćby z uwagi na fakt, że mamy Phillip Marksa na perkusji ….. który naprawdę pochodzi z europejskiej szkoły improwizacji, a nie free jazzu czy rocka” – mówi założyciel zespołu, saksofonista, Ray Dickaty.
Solar Fire Trio powstał w 2005 roku i składa się z saksofonu tenorowego, altowego i perkusji – posiada modus operandi, podstawą którego jest zazębiania free jazz z “buntowniczym duchem rocka “. 
Dave Jackson – alto sax, Ray Dickaty – tenor and soprano sax, Phil Marks – drums
http://solarfiretrio.bandcamp.com/

Patroni medialni:

www.jazzarium.pl
www.popupmusic.pl
www.fuckyouhipsters.blogspot.com
www.jazzsoul.pl
www.screenagers.pl
www.radioaktywne.pl
www.qultqultury.pl
www.jazzpress.pl
www.radiojazz.fm
www.warsawinsider.pl
www.audio.com.pl
www.5kilokultury.pl
www.glissando.pl