Koncert “Mike Majkowski Solo”

[Premiera Płyty | Wyd. ‘Bocian Records’] 
& Special Guest Piotr Kurek

Pn. 24.02.2014, g. 20:30

Pod koniec lutego (Pn. 24.02.2014) z okazji premiery płyty ‘Why Is There Something Instead Of Nothing?’ [Wyd. Bocian Records] na naszej scenie wystąpi “jeden z najciekawszych młodych twórców w dziedzinie muzyki improwizowanej” [Jakub Knera – PopUpMusic.pl / Nowe idzie od morza] – Mike Majkowski. Tym samym się bardzo cieszymy ze tego wieczoru będziemy gościć tez wyjątkowego muzyka Piotr Kurek.
∆ Mike Majkowski & Special Guest Piotr Kurek 

∆ Pn. 24.02.2014, g. 20:30
∆ Bilety: 20 PLN (online / przy barze / na bramce)

Mike Majkowski – kontrabas solo
Piotr Kurek – instrumenty klawiszowe / elektronika solo

Poster By Hanna Cieślak (http://hannacieslak.tumblr.com/)

∆ Mike Majkowski
urodzony w Sydney / Australia kontrabasista i kompozytor. Posiada polskie korzenie, zamieszkuje w Berlinie. Jego twórczość znajdziemy w jazzie, muzyce improwizowanej i komponowanej. Występuje jako solista, ale także w wielu innych projektach: LOTTO (z Łukaszem Rychlickim i Pawłem Szpurą), BLIP (z Jimem Denley), ROIL (z Chris Abrahams & James Waples) i RÓŻA z Mikołajem Trzaską.
W jego twórczości dąży do rozszerzenia i udoskonalenia różnorodnych technik związanych z kontrabasem. Obecnie koncentruje się na dziedzinie muzyki spektralnej, w której energetyczne granie na kontrabasie generuje niezależne warstwy harmoniczne – z celem poczucia wewnętrznego spokoju. Jego muzyka poszukuje powiązania miedzy namacalnością a donośnością, miedzy marazmem i pędem.
“Jednym z najbardziej innowacyjnych i pomysłowych kontrabasistów jazzowych na świecie.”
 – Filip Lech, culture.pl
“Jego styl jest wyjątkowy i niepowtarzalny, konsekwentnie rozwijany w kierunku coraz lepiej wypracowywanego świadomego brzmienia i konsekwentnego stylu.” – Jakub Knera – PopUpMusic.
“Mike Majkowski to prawdziwy zaklinacz kontrabasu… Artysta sprawił, że kontrabas zamienił się w maszynę, która przemówiła do mnie wyjątkowym dźwiękiem.” – Lukasz Komla – Nowamuzyka.pl
Przydatne Linki:
https://sites.google.com/site/mikemajkowski/ (Oficjalna Strona Internetowa)
∆ Piotr Kurek 
zamieszkały w Warszawie muzyk, autor projektu Piętnastkai kilku albumów wydanych przez Sangoplasmo, Digitalis, Black Sweat Records, Crónica Electronica. Współpracował m.in. z Sylvią Monnier (jako Suaves Figures), Pawłem Romańczukiem (Małe Instrumenty), Arturasem Bumsteinasem i Hubertem Zemlerem (Betaville, Piętnastka). Ostatni solowy album EDENA (Sangoplasmo 2012) został właśnie wznowiony w limitowanej edycji na pięknym, czerwonym winylu.