Kapital [Kuba Ziołek / Rafał Iwański]

[Premiera Płyty ‘No New Age’ | Wyd. ‘Bocian Records’]
 + Stara Rzeka [K. Ziołek Solo] / X-NAVI:ET [R. Iwański Solo]
Nd. 02.03.2014, g. 20:30

11.11.2012 odbył się u nas pierwszy pamiętny koncert Kuby Ziołek i Rafała Iwańskiego. Grali wtedy dwa sety, dwie solówki. Minęło prawie półtora roku, a w tym czasie Rafał Iwański wydal m.in. swoją drugą płytę winylową ‘Dead City Voice’ (kooperacja wydawnicza Zoharum z Gdańska i Eter Records), a Kuba Ziołek zrobił zagranicą furorę ze swoją ‘Stara Rzeka‘ wydajać wiosną 2013 swój znakomity album ‘Cień chmury nad ukrytym polem’ (Wyd. Instant Classic– CD / Few Quiet People – Kaseta), no i został nominowany do nagrody ‘Paszporty’ tygodnika Polityka.
Cieszymy się ze kolejny raz będziemy mieli ten zaszczyt gościć tych dwóch wyjątkowych muzyków z okazji premiery płyty [No New Age’ – Wyd. ‘Bocian Records’] ich wspólnego projektu Kapital. Wieczór będzie się składał z 3 koncertów: Kuba Ziołek Solo aka ‘Stara Rzeka’, Rafał IwańskiSolo aka X-Navi:Et i wspomniane duo ‘Kapital’. – Bardzo serdecznie zapraszamy!!
∆ Kapital / Stara Rzeka / X-NAVI:ET

∆ Nd. 02.03.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 20 PLN (online / przy barze / na bramce)

Rafał Iwański – elektronika
Kuba Ziołek – gitaraKAPITAL
Spotkanie dwóch artystów na co dzień poruszających się w odmiennych stylistykach. Zderzenie dwóch muzycznych światów: psychoaktywnej elektroakustyki budowanej na brzmieniu instrumentów elektronicznych i dźwięków znalezionych oraz ekstremalnej psychodelii opartej na dźwiękach przetworzonej gitary. 
Ziołek i Iwański pierwszy raz ze sobą współpracowali w ramach bydgosko-toruńsko-poznańskiej grupy Innercity Ensemble, istniejącej od 2011 r. W sierpniu 2013 r. roku nagrali w Borach Tucholskich materiał na pierwszy album Kapital, wydany przez wydawnictwo Bocian Records (marzec 2014). Premiera płytowa CD Kapital “No New Age” zbiegnie się z rozbitą na kilka etapów trasą koncertową w kilkunastu miastach Polski.
STARA RZEKA
Kuba Ziołek – muzyk znany z takich grup jak Alameda 3, Hokei, T’ien Lai, Ed Wood, Innercity Ensemble. Występuje solo jako Stara Rzeka, wykorzystuje przetworzone dźwięki gitary elektrycznej w duchu muzyki noise, drone i psychodelicznej. Debiutancki album Starej Rzeki pt. “Cień chmury nad ukrytym polem” wydany wiosną 2013 r. w wersji kompaktowej (Instant Classic) i na kasecie (Few Quiet People), spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony słuchaczy i mediów. 
W 2013 roku Ziołek został nominowany do prestiżowej nagrody Paszporty Polityki, za swoją działalność na polu muzyki alternatywnej.
X-NAVI:ET
Rafał Iwański
współzałożyciel i muzyk grupy HATI, łączącej eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Jest też członkiem grup Voices of the Cosmos, PRSZR, Innercity Ensemble i projektu audiowizualnego Aqualuna. Solowo występuje jako X-Navi:Et. 
W październiku 2013 ukazała się jego druga płyta winylowa “Dead City Voice” (Eter Records / Zoharum), album został opublikowany także na kasecie (Instant Classic). W maju 2014 nakładem tego samego wydawnictwa ukaże się płyta CD “Dead City Voice : Remix Project”. 
R. Iwański zagrał setki koncertów w Europie i USA, także w kooperacji z innymi artystami.