Koncert “Dave Rempis & Tim Daisy Duo [US]

Pn. 10.03.2014, g. 20:30

Bardzo się cieszymy, ze z okazji wydania drugiej płyty pt. ‘Second Spring’ (Wyd. Aerophonic Records), 10 marca 2014 przyjedzie do nas – w ramach europejskiej trasy koncertowej – chicagowski saksofonista Dave Remis i perkusista Tim Daisy. Będzie to jeden z dwóch koncertów w Polsce! (11 marca 2014 grają w Klub Dragon w Poznaniu) -serdecznie zapraszamy!!
∆ Dave Rempis & Tim Daisy Duo [US]

∆ Pn. 10.03.2014, g. 20:40

∆ Bilety: 20 PLN


Dave Rempis & Tim Daisy rozpoczęli swoja współprace w latach 90-tych w Chicago. Od tamtego czasu zagrali wspólnie dosłownie setki koncertów, m.in. z Triage, The Engines, The Rempis Percussion Quartet, The Vandermark Five, Resonance Ensemble oraz wielu innych, tworzonych ad hoc. Koncentrują się zarówno na kompozycjach jak i wolnej impowizacji. Niechętnie spoczywają na sprawdzonych terytoriach, natomiast motywują się nawzajem do odkrywania nowych dźwiękowych światów. 
We wrześniu 2005 roku, po latach poświęconych kształtowaniu innych grup i projektów nagraniowych, w końcu wydali wspólną płytę, zatytułowaną” Back To The Circle” (Wyd. Okkadisk. W 2013 roku, duet odbył krótką trasę po USA w ramach przygotowań do drugiego nagrania pod tytułem “Second Spring”, które zostało wydane w styczniu 2014 r. przez wytwórnię Dave’a Rempisa Aerophonic Records.
∆ DAVE REMPIS
saksofonista (altowy, tenorowy i barytonowy) i kompozytor, absolwent antropologii i etnomuzykologii Northwestern University oraz University of Ghana w Legon. Karierę muzyczną rozpoczął w 1997 roku i wtedy tez otrzymał ofertę zastąpienia Marsa Williamsa w kwintecie Kena Vandermarka, w którym stałym członkiem jest po dziś dzień.
Krótko po tym założył autorskie formacje – Triage (z Jasonem Ajemianem na basie i Timem Daisym na perkusji), Dave Rempis Quartet i Dave Rempis Percussion Quartet. Koncertował i nagrywał z rozmaitymi składami – w triach z Alec’iem Ramsdell’em i Jerry’m Bryerton’em; Jason’em Roebke i Jim’em Baker’em.
Współpracuje z wszystkimi najważniejszymi muzykami chicagowskiego młodego pokolenia (Hamid’em Drake’iem, Joe Morris’em, Fred’em Lonberg-Holm’em, Michael’em Zerang’iem, Kevin’em Drumm’em), a także europejskiej sceny awangardowej (Axel’em Doerner’em, Paul Lytton, Frederikiem Ljungkvistem, Per-Ake Holmlanderem i wielu innymi). 
Animator sceny muzycznej w Chicago, współtwórca festiwalu Umbrella Music i współorganizatorem festiwalu Pitchfork Music Festival.
TIM DAISY
Perkusista Timothy Daisy urodził się 15 lipca 1976 r. w Waukegan w stanie Illinois. Tim jest jedną z podpór chicagowskiej sceny jazzowej od roku jego przybycia do Chicago (1997). Jednym z pierwszych muzyków, z którym Tim wtedy nawiązał kontakt był Dave Rempis – ich współpraca trwa po dziś dzień. 
W 1998 roku powstał pierwszy wspólny projekt – trio Triage (pierwotnie grał w nim na basie Gordon Lewis, w 2000 roku zastąpił go Jason Ajemian). Oprócz tego wraz z Davem Tim Daisy realizuje równolegle kilka różnych projektów – Tim Daisy / Dave Rempis Duo, Rempis Percussion Quartet czy The Engines (wraz z Jebem Bishopem i Natem McBridem). 
W roku 2001 Tim Daisy dołączył do kwintetu Kena Vandermarka – The Vandermark 5 (zastąpił tu Tima Mulvennę). Owocem tego spotkania jest pięć studyjnych albumów i dwa koncertowe boksy oraz współpraca wraz z Kenem Vandermarkiem w kilku innych grupach – Bridge 61 (wraz z Natem McBridem i Jasonem Steinem) oraz Frame Quartet (wraz z Fredem Lonberg-Holmem oraz Natem McBridem). 
Tim prowadzi także własne zespoły, których repertuar bazuje na jego kompozycjach – są to Festival Quartet (z Keefem Jacksonem, Joshem Bermanem oraz Antonem Hatwichem), Sky and Light (z klarnecistą basowym Jasonem Steinem i Antonem Hatwichem) i New Fracture Quartet (z Jamie’m Branchem, Dave’m Miller’em i Nate’m McBride’m).