Konferencja “Muzyka a Biznes”
Pt. 04.04.2014 – 15:00 – 19:00
Sb. 05.04.2014 – 12:45 – 19:00
Wstęp Wolny

‘Muzyka a Biznes’ to więcej niż konferencja. To wydarzenie skupiające przedstawicieli show biznesu, muzyków, dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy. Interesuje Cię, co tak naprawdę festiwale dają miastom? Szukasz dla siebie dobrej muzyki, ale gubisz się w tym co oferuje Internet? A może zastanawiasz się, jak polskim raperom udało się odnieść taki sukces biznesowy? Już 4 i 5 kwietnia w warszawskim klubie muzycznym Pardon, To Tu odbędzie się ósma edycja Konferencji Muzyka a Biznes. Wstęp bezpłatny i nie wymaga rejestracji.
Program Konferencji:
PIĄTEK 4 KWIETNIA
15.00-16.00 Domowe Studia Muzyczne
Jak je zorganizować i czy mogą efektywnie zastąpić studio profesjonalne
Domowa atmosfera, ciepła herbatka lub kawka, domowy strój – brzmi jak miejsce pracy? Dla niektórych muzyków, a w szczególności początkujących, to właśnie tak wygląda ich pierwsze studio nagraniowe. Czy domowe studia nagraniowe to tańsze rozwiązanie, czy może pewien trend w dzisiejszym świecie muzycznym? Na tym panelu postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak takie studio zorganizować i czy jest to dobra alternatywa dla profesjonalnych studio.
16:15-17:45 Niezależny muzyk i zdolny przedsiębiorca w jednym?
Jak zarabiać jako niezależny artysta
Gram co mi w duszy gra, ale nie samą muzyką żyje człowiek. Zwykło się myśleć o wolnych artystach, że są skazani na niebyt. Ile jest w tym prawdy? Podczas panelu zastanowimy się w jakim stopniu możliwe jest generowanie zysków przez niezależnych twórców oraz udzielimy pewnych wskazówek wszystkim ambitnym i niezależnym muzykom, jak zarobić grając niszową muzykę.
Olga Tuszewska-Chrzanowska
Łukasz Napora
Prowadzenie: Michał Wieczorek
17:45-19:00 Bądź kowalem własnego gustu
Odkrywanie muzyki w 2014r.
Ostatnie lata stawiają nie tylko przemysł muzyczny, ale i słuchacza na głowie. Jak odnaleźć się w erze, gdzie powstaje najwięcej muzyki w historii, a jednocześnie pomimo że dostęp do niej jest tak prosty, większość z nas nie próbuje z niego korzystać? Jak wykreować swój własny gust muzyczny wbrew fabrykom hitów? Gdzie i w jaki sposób odkrywać muzykę?
Mariusz Herma
Tomasz Sankowski
SOBOTA 5 KWIETNIA
12:45-14:15 Aplikacje muzyczne – warsztaty
Produkcja muzyczna to ciężki orzech do zgryzienia – w dobie setek software’ów, oprogramowań i platform, ciężko zdecydować się na ten właściwy, który będzie dopasowany do naszych potrzeb i jednocześnie łatwy w obsłudze. Jak tworzyć muzykę za pomocą programów? Jakie programy polecają producenci? O tym dowiecie się podczas tych warsztatów.
14:30-16:00 Sukces hip-hopu w Polsce, raperzy jako biznesmeni
Hip-hop to jeden z najbardziej popularnych gatunków w Polsce. W związku z tym czy ci, którzy się nim zajmują zarabiają na tym? Czy każdy raper oprócz swoich piosenek musi mieć także linię odzieżową? Wizerunek polskiego rapera różni się ogromnie od amerykańskiego. Główną przyczyną są pieniądze. Dlaczego tak jest?
Michał Proceente Kosiorowski
Michał „Puoć” Płociński
Mateusz Natali
16:15-17.45 Role festiwali w polityce miejskiej
Marka Openera znana jest chyba każdemu Polakowi. Ale czym byłby Opener bez współpracy z Trójmiastem? Na naszym panelu zastanowimy się jak wyglądają warunki współpracy organizatorów i przedstawicieli miast, jak takie wydarzenia kulturalne wpływają na cementowanie dobrej marki miejskiej i jak są wykorzystywane oraz czy są jakieś wady takiej współpracy dla miast-organizatorów.
17:45-19:00 Czy w dobie internetu media muzyczne mają wciąż rację bytu?
W ostatnich latach powstało wiele internetowych stacji radiowych, kuszących wygodą i spersonalizowanymi playlistami. Jak reagują na to zjawisko tradycyjne stacje radiowe, jak próbują zachęcić nowych słuchaczy i zatrzymać obecnych i jaka czeka nas przyszłość mediów muzycznych w ogóle?
Piotr Wawrowski
Więcej informacji na stronie www.mab.art.pl i fanpage’u Konferencja Muzyka a Biznes.
Zapraszamy!