Koncert “Bye Bye Butterfly” 
[Ola Bilińska / Daniel Pigoński]
Śr. 09.04.2014, g. 20:30


Kiedy rok temu, 10.03.2013, pierwszy raz stanęli na naszej scenie, od razu zaczarowali nas i publiczność tą przepiękną muzyką i jeszcze długo po koncercie nuciliśmy fragmenty ich piosenek. Rok minął, i bardzo się cieszymy ze ponownie Ola Bilińska i Daniela Pigoński wystąpią jako 
‘Bye Bye Butterfly’ w ‘Pardon, To Tu’!
∆ Bye Bye Butterfly [Ola Bilińska i Daniela Pigoński]

∆ Sroda, 09.04.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 20 PLN [online / ‘na bramce’ przed koncertem]
Bye Bye Butterfly to Ola Bilińska i Daniela Pigoński, dwie osobowości muzyczne połączone zamiłowaniem do pięknych melodii, analogowych brzmień i eksperymentów z klasyczną formą piosenki. 
Bye Bye Butterfly łączy właśnie te elementy: to rozbudowane formalnie piosenki o zapadających w pamięć melodiach, którym towarzyszą syntezatory, automaty perkusyjne i analogowe efeky, tworząc mroczne, chłodne brzmienia. Są tu echa bel canto, jak i psychodelii, Paryża lat 20-tych i Berlina lat 80-tych…
Teksty utworów, inspirowane “Boską Komedią” Dantego, to głosy zagubionych, piekielnych, czyśćcowych i niebiańskich dusz, które wodzą na pokuszenie, ostrzegają, przychodzą po prośbie, dzielą się swoim pozagrobowym doświadczeniem. Razem, muzyka i teksty tworzą przestrzeń z pogranicza światów i epok, oszczędną i ekspresyjną zarazem – trudną do sklasyfikowania. 
∆ Ola Bilińska 
wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów; w 2010 roku założyła z basistą Szymonem Tarkowskim autorski, mistyczno-folkowy projekt Babadag. Była wokalistka miejsko-folkowych Płynów, aktualnie wspiera wokalnie neo-bigbitową Muzykę Końca Lata i koncertuje solo z projektem Beryozkele – kołysanek jidysz. 
Na ścieżce swojego rozwoju wokalnego śpiewała gatunki tak różne jak klasyczna opera, bluegrass, jazz, pop, house, techno, czy amerykański folk. Współpracowała z uznanymi muzykami sceny niezależnej – i nie tylko, m. in. Raphaelem Rogińskim, Maciejem Cieślakiem, Pawłem Szamburskim, czy Andrzejem Smolikiem. Z wykształcenia anglistka i tłumaczka poezji na język angielski. 
∆ Daniel Pigoński 
autor muzyki elektronicznej i eksperymentalnej do projektów teatralnych i multimedialnych. Również wykonawca – improwizator muzyki do spektakli na żywo. Współzałożyciel zespołu Elektrolot, a dawniej członek zespołu Pustki. Realizuje z wokalistką barokową Olgą Mysłowską projekt pod nazwą Polpo Motel. 
„Dźwięk jest dla mnie niesamowitym tworzywem i energią. Uwielbiam mieć bliski kontakt z dźwiękiem. Jest to dla mnie niesamowita tkanka. Tworzywo, które uwielbiam obrabiać. Uwielbiam nim manipulować. Używam analogowych syntezatorów, tak więc mam doskonałe pole do manewru nad brzmieniem i energią. Wydobywam maksymalną energię z dźwięku.” – Daniel Pigoński