Koncert “Anders Mogensen Trio” [DK/US/SE] 
[Feat. Gary Thomas / Daniel Franck]
Wt. 01.04.2014, g. 20:30


Amerykański gigant saksofonu i uczeń Milesa Davisa, Gary Thomas, już prawie dekadę współpracuje z wybitnym duńskim perkusistą jazzowym Andersem Mogensenem. Gary, który wcześniej współpracował m.in. z Wayne Shorter, Herbie Hancock, Jack DeJohnette i John McLaughlin, tym razem występuje w otoczeniu dwóch najlepszych jazzowych muzyków Europy Północnej, szwedzkim kontrabasistą Danielem Franck oraz wcześniej wspomnianym Andersem Mogensenem z Danii.
Bardzo serdecznie zapraszamy na ten pod każdym względem wyjątkowy jazzowy wieczór!
∆ Anders Mogensen Trio [DK/US/SE] [Feat. Gary Thomas / Daniel Franck]

∆ Wt. 01.04.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 25 PLN (online / ‘na bramce’)


» Gary Thomas (US) – saksofon tenorowy

» Daniel Franck (SE) – kontrabas

» Anders Mogensen (DK) – perkusja
∆ Anders Mogensen 
nagrywał i koncertował z Garym od połowy lat ’90. Tak wyraża spotkania z saksofonistą: “Gary jest ponadczasowym bohaterem, było to spełnienie marzeń kiedy pojawił się na mojej debiutanckiej płycie (“Taking Off“ nagrana w Nowym Jorku w 1994 r.), i jestem bardzo zaszczycony, możliwością ponownej współpracy. Okazją do tego jest album “Just Another Day at the Office” (Steeplechae Lookout). 
Anders Mogensen od początku lat dziewięćdziesiątych był częścią przełomowej duńskiej i międzynarodowej sceny jazzowej. Nagrał blisko 100 płyt i otrzymał nagrody w Danii i Norwegii. Anders koncertował i nagrywał z takimi muzykami jak: Matthew Garrison, Tim Berne, Marc Johnson i Steve Swallow.
∆ Daniel Franck 
w całej ostatniej dekadzie był pierwszoplanowym kontrabasistą europejskiej sceny jazzowej. Koncertował i nagrywał m.in. z takimi muzykami jak: Carsten Dahl, Jens Winther, Kenny Werner i Donny McCaslin.
∆ Gary Thomas 
amerykański saksofonista tenorowy i flecista, który bez wątpienia należy do najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych muzyków swojej generacji. 
Jako lider jest autorem ponad dziesięciu płyt, a oprócz tego współpracował z takimi artystami jak: Miles Davis, Steve Coleman, Greg Osby, Joshua Redman, Ravi Coltrane, Geri Allen, Wallace Roney, Cassandra Wilson, Sam Rivers, John McLaughlin, John Scofield, Herbie Hancock, McCoy Tyner, Dave Holland, Pat Metheny, Dennis Chambers, Jack DeJohnette czy Tony Williams. 
W ostatnim czasie poza działalnością artystyczną poświęca się również pracy pedagogicznej w instytucie Peabody należącego do Johns Hopkins University w rodzinnym Baltimore, gdzie piastuje funkcję profesora i dziekana wydziału jazzowego.