Koncert “Slalom” 

(B. Tyciński / B. Weber / H. Zemler) 

 & Special Guest: Lenar

[Vinyl Release Party]

Wt. 22.04.2014, godz. 20:30
Cieszemy się, ze na naszej scenie po rocznej przerwie ponownie zawita zespół powołany do życia w 2013 przez Bartłomieja Tycińskiego (Mitch & Mitch, Alte Zachen, Starzy Singers, Paris Tetris), Bartosza Webera (Baaba, Mitch & Mitch) i Huberta Zemlera (Piętnastka, Horny Trees, SzaZaZe, Moped), którzy skupieni są wokół stołecznej sceny muzycznej związanej z wytwórnią Lado ABC. Muzyka zespołu powstała niejako dzięki nietypowemu instrumentarium, którym dysponują wykonawcy. Gościnnie wystąpi z nimi turntablista Marcin Lenarczyk aka Lenar.
Tego wieczoru odbędzie się tez oficjalna premiera ich płyty winylowej!
Slalom [Tyciński / Weber / Zemler] & Special Guest ‘Lenar’

∆ Wt. 22.04.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 20 PLN [online / przed koncertem ‘na bramce’]
Gitara hawajska, sampler oraz syntezatory analogowe, wsparte przez instrumenty perkusyjne, zainspirowały muzyków do stworzenia cyklu eklektycznych kompozycji, w których eksperymenty barwowe przeplatane są z elementami rocka, country i muzyki improwizowanej. 
Unikatowe połączenie metody samplingu z melodyką gitary hawajskiej, nasuwa na myśl skojarzenia z muzyką tradycyjną Stanów Zjednoczonych, Krautrockiem, psychodelią, muzyką improwizowaną oraz eksperymentami elektroakustycznymi pionierów elektroniki. Mimo iż członkowie zespołu mają za sobą udział w projektach reprezentujących nieraz kompletnie odmienne założenia stylistyczne, to jednakowoż efekt końcowy jest niezwykle świeży i koherentny. 
Lenar 
turntablista, realizator i montażysta dźwięku. Jako DJ Lenar promował nowe techniki grania na gramofonach i płynnie poruszał się po różnych gatunkach muzycznych – od klezmerskiego „Meritum ” przez reinterpretacje Lutosławskiego grane z Andrzejem Bauerem czy występy z zespołem Paris Tetris w towarzystwie Marcina Maseckiego. 
Od kilku lat zajmuje się realizacją i montażem dźwięku w filmach fabularnych i dokumentalnych (Niezależna Republika Samosiuk, Sala samobójców, Przeżyć Afganistan). Współpracował z Pograniczem w projekcie „Muzyka miejsca”, w ramach którego prowadził warsztaty dźwiękowe. Jest także twórcą ścieżki dźwiękowej do Filmowej Kolekcji Bajek – „Opowieści pogranicza”.