Koncert “Kasper Tom 5” (DK/DE/PL]
 [K. Tom / R. Mahall / T. Dąbrowski / P. Hängsel / J. Madsen]
Śr, 23.04.2014, g. 20:30


Rudi Mahall, Tomasz Dąbrowski, Petter Hängsel, Jens Mikkel Madsen i lider Kasper Tom – ten niezwykły wybuchowy międzynarodowy kwintet zagości na naszej scenie już niebawem i pokaże nam jak brzmi nowoczesny jazz.
Perkusista i kompozytor Kasper Tom zebrał grupę znaczących, międzynarodowych muzyków z europejskiej sceny jazzowej. Zespół powstał by stworzyć nowe brzmienia, oryginalne kompozycje, które wymagają i są wyzwaniem dla każdego indywidualnego muzyka i jego tożsamości artystycznej. 
Kasper Tom 5 [DK / DE / PL]
Środa, 23.04.2014, g. 20:30
♫ Bilety: 25 PLN [online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’]
♫ Rudi Mahall [DE] – klarnet basowy
♫ Tomasz Dąbrowski [PL] – trąbka
♫ Petter Hängsel [DK] – puzon
♫ Jens Mikkel Madsen [DK] – bas
♫ Kasper Tom [DK] – perkusja + KompozycjaZespół obejmuje szerokie spektrum muzyczne, od chwytliwych melodii do skomplikowanych struktur, wyrazistych konstrukcji i dekonstrukcji materiału. Powaga i osobliwość panują tu razem, muzyka emanuje innowacją, kreatywnością i przesuwanymi granicami nie zapominając tradycji. 
Kasper Tom 5 to zespół z poważnym spojrzeniem na współczesny “duński jazz”. Debiutanckiemu CD: Ost Bingo Skruer, które zostało wydane w grudniu 2013 przez Barefoot Records przyznano “wyróżnienie” w NYC Jazzrecord jako Best Of 2013 – numeru.
www.barefoot–records.com