Koncert “Adam Pierończyk Trio”
[Feat. Andrzej Święs / Krzysztof Szmańda]
Nd. 01.06.2014, godz. 20:30
Jest to dla nas zaszczyt, ze po długim czasie oczekiwania możemy ogłosić, ze już niebawem, w dzień dziecka pierwszy raz na naszej scenie wystąpi jeden z najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych polskich saksofonistów jazzowych – Adam Pierończyk. Na scenie staną tez kontrabasista Andrzej Święs i perkusista Krzysztof Szmańda.
∆ Adam Pierończyk Trio” [Feat. Andrzej Święs / Krzysztof Szmańda]

∆ Nd. 01.06.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 25 PLN (online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’)


Adam Pierończyk – Saksofony
Andrzej Święs – Kontrabas
Krzysztof Szmańda – Perkusja


Adam Pierończyk
jeden z najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych polskich saksofonistów jazzowych, oraz “…. największych innowatorów w polskim jazzie”, jak pisze “Gazeta Wyborcza”. Jeszcze dalej poszedł prestiżowy niemiecki dziennik “Frankfurter Allgemeine Zeitung” nazywając go “promieniem nadziei na wschodnioeuropejskiej scenie jazzowej”. 
Koncertuje na całym świecie. Zdobył wiele nagród. Nieprzerwanie od 2003 roku “Najlepszy Saksofonista Sopranowy” według magazynu “Jazz Forum”. W 2011 roku nominowany w pięciu kategoriach do nagrody “Fryderyk”, zdobył dwie najważniejsze statuetki, jako “Jazzowy Muzyk Roku” oraz za “Jazzowy Album Roku”. Obecnie także dyrektor artystyczny Sopot Jazz Festival.
Andrzej Święs
ur. 1979, kontrabasista. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2008). Występował z tak uznanymi muzykami, jak m.in.: Lee Konitz, Greg Osby, George Garzone, Karl Martin Almqvist, Jacques Schwarz-Bard, Judy Bady, Keith Javors, Adam Pierończyk, Frank Parker, Harald Tanschek, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Joachim Mencel, Kuba Stankiewicz, Ewa Bem, Grzegorz Nagórski, Jacek Kochan, Aga Zaryan, Grace Kelly, Jason Palmer, Pete McCann, Artur Dutkiewicz, Jorgos Skolias, Krzesimir Dębski i inni. 
Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Luksemburgu, Danii, Austrii, we Włoszech, Rosji, Czechach, Chorwacji, Słowacji, Czarnogórze, na Ukrainie iw Białorusi. Na stałe współpracuje z kwartetem Soundcheck, Grzegorzem Nagórskim, Maritą Alban Juárez, Kocin Kociński Trio oraz Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio. Album Pathfinder Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio w 2013 roku nominowany był do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii „Album roku – muzyka jazzowa”.
Krzysztof Szmańda 
ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji w 1999 roku. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, gdzie doskonalił swe umiejętności u boku m.in. Petera Erskinea, Ndugu Chanclera, Erika Forrestera i Johna Claytona. 
Jest współzałożycielem poznańskiej formacji – Soundcheck, z którą zdobył wiele nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach jazzowych oraz wydał 3 płyty. Ponadto, Krzysztof Szmańda współpracuje z Big Bandem klubu Tygmont w Warszawie, prowadzonym przez Zbigniewa Namysłowskiego oraz z zespołami Kuby Stankiewicza i Ingi Lewandowskiej, Mariusza Bogdanowicza, Marcina Olaka, Olega Kirejewa, Keitha Javorsa i Trifonidis Orchestra. 
Krzysztof Szmańda zatrudniony jest na stałe w zespole orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, współpracuje też orkiestrami Filharmonii Narodowej oraz Sinfonia Varsovia.