Koncert “Etran Finatawa” [NE]
Śr. 11.06.2014, g. 20:30
Pierwszy Koncert w Polsce!

Nie możemy się doczekać: 11.06.2014 będziemy gościć na naszej scenie na pierwszym koncercie w Polsce, światową ikonę z Nigru, 5-osobowy zespół Etran Finatawa! Obok Tinariwen i Tamikrest należą do najważniejszych przedstawicieli muzyki ‘afro desert blues’. 
Zespół założony w 2004 r. jako symbol pokoju pomiędzy koczowniczymi plemionami Tuaregów i Wodaabe. W Nigrze mają status grupy kultowej. W 2006 r. zagrali na zaproszenie Petera Gabriela na festiwalu WOMAD i tam zaczęła się ich światowa podróż po, jak dotąd, 44 krajach na wszystkich kontynentach. 
∆ Etran Finatawa

∆ Śr. 11.06.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 35 PLN [online / przy barze / ‘na bramce’ przed koncertem]


Alhousseini Mohamed Anivolla – lead voice, solo guitar, percussion
Bammo Agonla – lead voice, percussion, dance
Mamane Tankari – percussion, backing vocals, dance
Goumar Abdouljamil – percussion, backing vocals, 2nd guitar
Zaid Ag Abdouljamil – Calebash, Tendé
Etran Finatawa już na stałe zapisali się w naszej świadomości, jako twórcy muzyki tuareskiej. Jeszcze przed oficjalną premierą najnowszej płyty, Etran Finatawa zostali docenieni za niepowtarzalne brzmienie saharyjskiego bluesa, które niewątpliwie wyróżnia się w natłoku nagrań innych tuareskich zespołów, tak popularnych w ostatnich czasach.
Siłą Etran Finatawa jest nie tylko brzmienie, określane jako „tuareski blues”, ale przede wszystkim teksty. Etran Finatawa mówią o skomplikowanej sytuacji politycznej w Mali, przyglądają się skomplikowanym zależnościom kulturowym mieszkańców Nigru, przybliżają słuchaczom specyficzny styl życia Nomadów i w końcu – bez żadnych skrupułów wydają opinie na temat sytuacji ekonomicznej swoich rodzinnych ziem.