Koncert “Olo Walicki – Kot (Czy Też Kotka?)”
 [O. Walicki / G. Kulka / W. Zimpel / K. Staruszkiewicz]
Nd. 29.06.2014, g. 20:30

kup bilet / buy tickets


Długo musieliśmy na ten moment czekać, dlatego bardzo się cieszymy ze już niedługo pierwszy raz na naszej scenie wystąpi ze swoim nowym projektem ‘Kot (Czy tez Kotka?)’, którego premiera płyty miała miejsce 19.04.2014. Jest to dla nas duży zaszczyt ze będziemy gościć kontrabasistę, kompozytora, producenta – Olo Walickiego. Na scenie stanie z cudowną Gabą Kulką, mistrzem Wacławem Zimplem i perkusistą Kubą Staruszkiewiczem.
∆ Olo Walicki – Kot (Czy Też Kotka?)

∆ Nd. 29.06.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 25 PLN [online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’]


Gaba Kulka – głos 
Wacław Zimpel – klarnety, harmonium 
Kuba Staruszkiewicz – perkusja 
Olo Walicki – kontrabas, harmonium, głos

Utwory wykonywane na płycie skomponowane zostały do wierszy poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2012. Nagroda, której fundatorem jest Miasto Gdańsk, a organizatorem Instytut Kultury Miejskiej, przyznawana jest co dwa lata podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury Europejski Poeta Wolności. 
Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja zjawisk poetyckich o wybitnej wartości artystycznej, które podejmują jeden z najistotniejszych dla współczesności tematów – temat wolności. Pragnąc podkreślić rolę i kunszt pracy tłumaczy literackich, od 2012 roku nagroda przyznawana jest także tłumaczowi.
Zaprezentowane na tym albumie wiersze wraz z muzyką i aranżacją Ola Walickiego premierowo zostały wykonane podczas uroczystej gali wręczenia nagrody, która miała miejsce 24 marca 2012 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.
“Pracę nad materiałem muzycznym rozpocząłem od przygotowania szkiców kompozycji przestrzennej instrumentów na scenie. Sercem stały się dwa harmonia. Zwarty i symetryczny układ umożliwił nam swobodne przemieszczanie się między instrumentami i wzajemną wymianę przy nich – powstało harmonijne środowisko przestrzenno-dźwiękowe. 
Taką też przyjąłem formę kompozycji muzycznej – album jest rodzajem suity o określonej dramaturgii. Pełną, 37-minutową formę płyty traktuję jako nierozłączną całość i do takiego jej słuchania – w całości – zachęcam.” – Olo Walicki
Płyta do zamówienia na stronie Instytutu Kultury Miejskiej /www.ikm.gda.pl/publikacjeIKM
Koncert odbywa się w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej, której partnerem jest Instytut Kultury Miejskiej.