Koncert “Infant Joy Quintet”
 [R. Dickaty / K. Wójciński / J. Małkowski / M. Kasperek / D. Mokrzewski]

Premiera Płyty ‘New Ghosts’ || Wydawnictwo ‘For Tune’
Wt. 15.07.2014, g. 20:30

kup bilet / buy tickets (lub w / or at ‘Pardon, To Tu’)

Po dwóch latach obecności na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej, w końcu doczekaliśmy się pierwszej płyty zespołu ‘Infant Joy Quintet’, pt. ‘New Ghosts’ (Wydawnictwo ‘For Tune’). Z tej okazji zapraszamy bardzo serdecznie na koncert promujący właśnie tą płytę, który się odbędzie połowie lipca w ‘Pardon, To Tu’.
Ich niemal bigbandowy skład daje niezwykłą moc dwóch niezależnych linii rytmicznych, przestrzeni basowej, siły przeplatających się melodii i spazmów saksofonów. Świadomie przywołują ducha kolektywnej improwizacji podwójnego kwartetu Ornetta Colemana, a także wieloosobowych projektów Petera Brötzmanna.
∆ Infant Joy Quintet 

∆ Wt. 15.07.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 20 PLN [online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’]


Ray Dickaty – saksofon tenorowy 
Michał Kasperek – perkusja, 
Jan Małkowski – saksofon altowy 
Dominik D. Mokrzewski – perkusja
Ksawery Wójciński – kontrabas∆ Ray Dickaty 
ma w dorobku ponad 60 nagrań z różnymi składami. Brał udział w licznych trasach koncertowych i występował w programach telewizyjnych i radiowych na całym świecie. Jako członek zespołu ‘Spiritualized’ był odpowiedzialny za aranżację sekcji dętej. Grał na albumie Dr Johna “Anutha Zone” oraz na płytach Spiritualized “Live at the Albert Hall”, “Let it Come Down” i “Amazing Grace”. Jako członek zespołu Moonshake należącego do wytwórni Too Pure wydał dwie płyty oraz grał razem ze Stereolab i Cornershop oraz występował wspólnie z PJ Harvey. 
Ze swoim zespołem Solar Fire Trio grającym free jazz noise, nagrał trzy albumy i odbył trasę supportując Juliana Cope’a. Ponadto, nagrywał i wystepował m.in. z takimi wykonawcami jak: Moose, Lush, Durutti Column, AMP, The Duke Spirit, Six by Seven, Damo Suzuki, Slipstream, Thighpaulsandra, Soulsavers (Mark Lanegan), Sonic Youth, Suicide, Super Numeri, John Moores Revolution 9, Michael J Sheehey i The Flowers of Hell.
Obecnie mieszka w Warszawie i jest aktywnym przedstawicielem polskiej improwizowanej sceny muzycznej. Jest dyrygentem Warsaw Improvisers Orchestra, dyrektorem muzycznym Spacefest Festival w Gdańsku. Oprócz Infant Joy Quintet tworzy takie zespoły jak: Kom Trio, Osaka Vacuum, DCD Trio, Organic Panic, Pulsarus, Noise of Wings.
∆ Ksawery Wójciński 
kontrabasista, kompozytor, improwizator. Porusza się swobodnie w stylistykach sięgających od muzyki dawnej po współczesną muzykę improwizowaną. Wójciński dysponuje bardzo charakterystycznym, głębokim dźwiękiem i wyjątkowym poczuciem rytmu, przywołując na myśl wielkich kontrabasistów afroamerykańskich. Jego wirtuozowska technika smyczkowa pozwala mu na prowadzenie partii melodycznych wchodząc w równoprawny dialog z solowymi instrumentami.
Aktywnie uczestniczy w życiu polskiej sceny muzyki improwizowanej, eksperymentując z brzmieniem i forma. Współpracował w ramach rożnych projektów z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, Markiem Tokarem, Tomaszem Duda, Robertem Raszem. Współzałożyciel kwartetu / sekstetu Emergency oraz kwartetu Hera. Nagrywał m.in. z Wacławem Zimplem, Robertem Kusiołkiem, Klausem Kugelem, Michaelem Zerangiem i Antonem Sjarowem. W tym roku koncertował z Cherlesem Gaylem i Uri Cainem.
∆ Jan Małkowski 
improwizator, samouk, chciałby pozostać w swoim graniu na etapie dziecięcego bazgrolenia lub spontanicznego tańca. Od lat współpracuje z perkusistą Michałem Kasperkiem. Od dwóch lat współpracuje z Rayem Dickatym, z którym współtworzy improwizujący zespół Infant Joy i Warsaw Improvisers Orchestra. Współtworzy trio z Ksawerym Wójcińskim i Michałem Kasperkiem. Występuje na warszawskich Impro Mitingach w Eufemii.
∆ Michał Kasperek 
bębniarz. Od lat grywa z Jankiem Małkowskim. Współtworzy trio z Ksawerym Wójcińskim i Jankiem Małkowskim. Występuje w Warsaw Improvisers Orchestra i podczas Impro Mitingów w Eufemii. Współpracuje z Michałem Maotą, Natanem Kryszkiem i Tymonem Bryndalem (kwartet Drwinka), Wojtkiem Kwapisińskim i Piotrem Dąbrowskim.
∆ Dominik Dodos Mokrzewski 
perkusista samouk, z wykształcenia filozof, nauczyciel w jednym z warszawskich liceów. W muzyce przede wszystkim fascynuje go polirytmia i improwizacja, które stara się łączyć w swoich projektach. Gra z Rayem Dickatym, Michałem Kasperkiem, Jankiem Małkowskim, Ksawerym Wójcińskim (Infant Joy Quintet), Norbullem Kubaczem, Rafałem Dedyńskim (Biegli), Ramezem Nayyarem (Biegli, Straszne rzeczy), Kubą Orłowskim (Straszne rzeczy). 
Współtworzy z Rayem Dickatym Warsaw Improvisers Orchestra i trio Line of fire z Natanem Kryszkiem. Występuje także w rockowych zespołach Pongopongo, The Thox. Brał udział w projektach PatoMazo, Volno, Monkey Business. Animuje muzyczne wydarzenia w galerii Praca (cykl Wolne Loty z Mikołajem Chylakiem).