Koncert “Kurek / Rychlicki / Szpura”
Wt. 01.07.2014, g. 20:30
Pierwszy koncert lipca będzie zarazem pierwszym wspólnym koncertem tych wyjątkowych muzyków – Piotr Kurek / Łukasz Rychlicki / Paweł Szpura. Kurek i Rychlicki występowali razem już dwukrotnie, jednak tym razem dołączy do nich perkusista Paweł Szpura. Abstrakcyjne, niedopowiedziane i chropowate formy, jakie udało się wytworzyć Piotrowi i Łukaszowi dostaną tym razem wsparcie w postaci charakterystycznej gry Pawła Szpury. 
∆ Kurek / Rychlicki / Szpura 

∆ Wt. 01.07.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 20 PLN [online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’]


Piotr Kurek – instrumenty klawiszowe / elektronika
Łukasz Rychlicki – gitara
Paweł Szpura – perkusja
Tajemnicze, kosmiczne brzmienie syntezatorów, nieokreślona gitara i perkusja nawiązująca do tradycji czarnej muzyki, powinny przynieść dźwięki nieoczywiste i zapadające w pamięć. Cała trójka ma świadomość granej przez siebie muzyki, dlatego to spotkanie może zaprowadzić każdego z nich w nowe i nieznane terytoria. 
∆ Piotr Kurek 
to muzyk, autor projektu Piętnastka i kilku albumów wydanych nakładem Sangoplasmo, Digitalis, Cronica Electronica . Mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracował m.in. z Bonnie ‘Prince’ Billy, Sylvią Monnier (jako Suaves Figures), Pawłem Romańczukiem (Małe Instrumenty), Stephanem Mathieu, Arturasem Bumsteinasem i Hubertem Zemlerem (Betaville, Piętnastka). Koncertował na festiwalach w kraju i zagranicą. Unika klasyfikacji, zbiera drobne przedmioty.
Paweł Szpura
perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60. i 70. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans. Jest członkiem zespołów Lotto, Freegate, Wovoka, Purusha. 
Łukasz Rychlicki 
znany głównie jako członek zespołu Kristen. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Jest też członkiem zespołów Lotto i Freegate.

Comments are closed.