Koncert “Makoto Kawabata [JP] (Acid Mothers Temple) & Jean-François Pauvros [FR]
 (Jedyny Koncert w Polsce)
Śr. 23.07.2014, g. 20:30
Dwóch czarnych aniołów. Jeden jest bogiem japońskiej psychodelii, drugi ikona francuskiego muzycznego podziemia. Razem wystąpią niebawem na naszej scenie – na jedynym koncercie w Polsce, na jednym z czterech w Europie. Bardzo się cieszymy ze po długich staraniach możemy zaprosić naszych gości na ten pod każdym względem wyjątkowy koncert! 
∆ Makoto Kawabata [JP] & Jean-François Pauvros [FR] 

∆ Środa, 23. 07.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 25 PLN [online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’]


Makoto Kawabata – gitara
Jean-François Pauvros – gitara

∆ Makoto Kawabata
to japoński gitarzysta, skrzypek, kompozytor, lider i członek-założyciel zespołu ‘Acid Mothers Temple Official‘. Gra on równolegle w wielu innych zespołach od początku swojej kariery w latach ’70, m.in.: Baroque Bordello, Toho Sara, Erochika, Tsurubami, Musica Transonic, Mainliner, Mothers of Invasion, Nishinihon, Floating Flower. Oprócz wielu nagrań zespołowych, Kawabata posiada szeroką dyskografię solową.
“Muzyka dla mnie, nie jest ani czymś, co tworzę, ani formą autoekspresji. Wszystkie rodzaje dźwięków istnieją wszędzie wokół nas, a moje występy składają się wyłącznie z ich wyłuskania i ich odtworzenia, aby ludzie mogli je usłyszeć. Jednak, być może dlatego, że mój odbiór jest nieco off, nie jestem w stanie idealnie odtworzyć tych dźwięków. Dlatego spędzam moje dni na próbach.”
“Skąd te dźwięki pochodzą? Kto je wysyła? To nie jest coś czego mogę się dowiedzieć (…) po prostu wierzę, że pochodzą one z kosmosu”.

∆ Jean-François Pauvros 
francuski muzyk i improwizator, gitarzysta z niepowtarzalną techniką. Komponował i grał z takimi muzykami jak Elliot Sharp, Arto Lindsay, Jonathan Kane, Rhys Chatam, Ernie Brooks.
Założył grupę Marteau Rouge z Jean-Marc Foussat i perkusistą Makoto Sato; ” The Four Daughters of the Industry ” z Jean-François Binet, Jean-Marie Messa, Jean Nirouet, Ernie Brooks, Makoto Sato; gra w duecie z harfistką Helen Breschand i z trio z Christmas Akchoté i Jean-Marc Montera. Bierze udział w odczytach i spektaklach z poetą Charles Pennequin i Gozo Yoshimasu. Jest autorem muzyki do filmów m.in.: Royal Bonbon Karola Najmana, Gris-Blanc w reż. Karim Dridi i La Mecanique Des Femmes w reż. Jerome Missolz. Współpracuje regularnie z reżyserem Guy Girard.