Koncert “Colin Stetson” [CA] 
(Jedyny Koncert w Polsce) 
SOLD OUT
Wt. 22.07.2014, g. 20:30

Wszystkie bilety na koncert Colin Stetson się sprzedały. Nie będzie już biletów ‘na bramce’. // Colin Stetson’s concert is now sold out. There won’t be any tickets more before the concert. Miłego słuchania / Enjoy the music.Kanadyjczyk. Saksofonista. Geniusz. Nominowany do prestiżowej ‘Polaris Music Prize’. Współpracował i grywa z Bon Iver, Arcade Fire, Mats Gustafsson, Tom Waits, TV On The Radio, The National, Lou Reed, Anthony Braxton. Jego dotychczas jedyny koncert w Polsce (w 2012 roku na ‘Off Festival’ w Katowicach) był dla wielu osób nietuzinkowym przeżyciem – a dla nas inspiracją. Jesteśmy dumni ze po miesiącach pracy udało nam się zaprosić na jedyny koncert w Polsce, mistrza – Colin Stetson!
∆ Colin Stetson [CA]

∆ Wt. 22.07.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 40 PLN [online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’]


∆ Colin Stetson
“Określany mianem “wizjonera saksofonu” muzyk osiągnął poziom arcymistrzowski w grze na saksofonie basowym. Dzięki użyciu rozlicznych technik – począwszy od oddechu permanentnego, przez wykorzystanie rozlicznych możliwości perkusyjnych tego oryginalnego instrumentu po wokalizy – bez wykorzystywania elektroniki i jakichkolwiek dodatkowych efektów stworzył, jak pisał w recenzji Kajetan Prochyra: od pierwszych dźwięków maluje on barwami bardzo oryginalnymi, charkterystycznymi i przy tym komunikatywnymi. Gdy wsłuchać się w nią – od początku do końca – maluje się oto kosmos niezwykły.” – Jazzarium 
O najnowszej płycie Colina Stetsona – portal Jazzarium.pl:
“Jego najnowsza plyta ‘New History Warfare Vol. 3: To See More Light’ jest ostatnia częścią solowego projektu Stetsona. Znów opowieść powstała na żywo, zbudowana z “pierwszych tejków” każdej z “piosenek”, nagrań przy użyciu bogatej palety mikrofonów. 
Całość, podobnie jak w poprzednich odcinkach zmiksował znany producent muzyki elektronicznej i elektroakustycznej Ben Frost. Tym razem na krążku usłyszymy dograny w czterech utworach głos Justina Vernona znanego szerzej jako Bon Iver. Wśród kompozycji Stetsona znalazł się jeden utwór innego autora: “What Are They Doing In Heaven Today” – teksańskiego czarnoskórego pieśniarza, tworzącego w pierwszej połowie XX wieku – Washingtona Phillipsa.”
“…z pomocą technik oddechowych robi ze swojego instrumentu niezwykły naturalny syntezator, a sposób, w jaki wykorzystuje na płycie głosy Laurie Anderson i Shary Worden z My Brightest Diamond, wskazuje na to, że facet ani na moment nie traci kontroli nad całością, ma wizję. Poza szerokimi plecami w show biznesie, rzecz jasna…” – Bartek Chaciński
Oto wybrane recenzje płyt Colina Stetsona z portalu PopUpMusic.pl:
Recenzja płyty “Colin Stetson – New History Warfare Vol. 2: Judges”:
Recenzja płyty “Colin Stetson – New History Warfare Vol. 3: To See More Light”:
Wywiad pana Piotra Lewandowskiego z portalu PopUpMusic.pl z Colinem Stetsonem: