Festiwal Singera || 
Wykład Andrzeja Krakowskiego 
pt. “Sam Spiegel / Otto Preminger”
Nd. 24.08.2014, g. 14:00 – Wstęp Wolny


Po raz czwarty ‘Pardon, To Tu’ ma zaszczyt być klubem festiwalowym ‘XI. Festiwalu Kultury Żydowskiej ”Warszawa Singera” (Festiwal Singera), który się odbędzie od 23.08. – do 31.08.2014. Jak i w ostatnich latach w imieniu organizatorów i naszym zapraszamy na towarzyszące temu festiwalu koncerty, wykłady itp. Podczas tegorocznej jedenastej edycji Festiwalu zaprezentowany zostanie tez cykl imprez jazzowych pod hasłem „Singer Jazz Festival”, na które również bardzo serdecznie zapraszamy! (patrz poszczególne wydarzenia na FB).
∆ Wykład Andrzeja Krakowskiego “Sam Spiegel / Otto Preminger”

∆ Nd. 24.08.2014, g. 14:00

∆ Wstęp Wolny 
Sam Spiegel, urodzony w Jarosławiu, zanim został najwybitniejszym producentem w historii filmu amerykańskiego, zaliczył pobyty w więzieniach w każdym kraju, do którego zawitał. 
Otto Preminger, urodzony w Wiśnicy koło Czernowic, obalił hegemonię wielkich wytwórni, MacCarthyzm, cenzurę i bariery rasowe w Hollywood. 
Lubili się i czubili. Łączyły ich wspólna młodość w Galicji i Wiedniu oraz paskudne charaktery. Pomagając sobie wzajemnie, stworzyli takie dzieła, jak „Afrykańska królowa“, „Most na rzece Kwai“, „Lawrence z Arabii“, „Porgy & Bess“, „Anatomia morderstwa“, „Exodus“ i wiele innych.
∆ Andrzej Krakowski 
reżyser, scenarzysta, producent filmowy, pedagog. Studiował na Wydziale Reżyserii PWSTiF w Łodzi. W 1968 wyemigrował z Polski i kontynuował naukę w American Film Institute. Zrealizował ponad 50 filmów i seriali telewizyjnych. Producent, m.in. nominowanego do Oscara „California Reich”, zdobywca dwóch nagród Emmy za serię „We Are New York” i popularnego na Broadwayu musicalu „King David”, jak również wielokrotnie nagradzanego „Looking for Palladin”. Autor scenariuszy 18 filmów i kilku książek.
Cały program ‘Festiwalu Singera’: 
Program ‘Singer Jazz Festival‘: