Festiwal Singera || Koncert “Paweł Szamburski Solo” 
[„Ceratitis Capitata” – Koncert Prapremierowy]
Pn. 25.08.2014, g. 20:00 – Wstęp Wolny


Po raz czwarty ‘Pardon, To Tu’ ma zaszczyt być klubem festiwalowym ‘XI. Festiwalu Kultury Żydowskiej ”Warszawa Singera” (Festiwal Singera), który się odbędzie od 23.08. – do 31.08.2014. Jak i w ostatnich latach w imieniu organizatorów i naszym zapraszamy na towarzyszące temu festiwalu koncerty, wykłady itp. Podczas tegorocznej jedenastej edycji Festiwalu zaprezentowany zostanie tez cykl imprez jazzowych pod hasłem „Singer Jazz Festival”, na które również bardzo serdecznie zapraszamy! (patrz poszczególne wydarzenia na FB).
∆ Paweł Szamburski [„Ceratitis Capitata” – Koncert Prapremierowy]

∆ Pn. 25.08.2014, g. 20:00

∆ Wstęp Wolny 


∆ Paweł Szamburski 
klarnecista, improwizator od lat związany z warszawskim środowiskiem Lado ABC – w ostatnim czasie w swojej pracy solowej skoncentrował się na tradycyjnych śpiewach jednogłosowych oraz elementach liturgicznych wielkich religii basenu Morza Śródziemnego. Artysta czerpie i odnosi się do motywów melodycznych oraz ornamentyki – chórów prawosławnych, muzyki sufickiej, żydowskiej, a także bahaizmu czy chorału gregoriańskiego. 
Klarnet w swej barwie i plastyczności artykulacyjnej zbliżony do ludzkiego głosu, pozwala na niezwykle ciekawą interpretację melodii oraz śpiewów różnych tradycji i kultur. Artysta mimo oczywistych dyferencji stara się odnaleźć ich rdzenne podobieństwa oraz głęboką muzyczną, duchową spójność.
Cały program ‘Festiwalu Singera’: 
Program ‘Singer Jazz Festival’: