Festiwal Singera || Koncert “Spirit of Nadir” 
[Marcin i Bartłomiej Oleś Duo] & Special Guest Harold Rubin [IL]
Wt. 26.08.2014, g. 22:00 – Wstęp WolnyPo raz czwarty ‘Pardon, To Tu’ ma zaszczyt być klubem festiwalowym ‘XI. Festiwalu Kultury Żydowskiej ”Warszawa Singera” (Festiwal Singera), który się odbędzie od 23.08. – do 31.08.2014. Jak i w ostatnich latach w imieniu organizatorów i naszym zapraszamy na towarzyszące temu festiwalu koncerty, wykłady itp. Podczas tegorocznej jedenastej edycji Festiwalu zaprezentowany zostanie tez cykl imprez jazzowych pod hasłem „Singer Jazz Festival”, na które również bardzo serdecznie zapraszamy! (patrz poszczególne wydarzenia na FB).
∆ Spirit of Nadir [Marcin i Bartłomiej Oleś Duo] & Special Guest Harold Rubin

∆ Wt. 26.08.2014, g. 22:00

∆ Wstęp Wolny 
Projekt „Spirit of Nadir” to pełna kulturowych odniesień fuzja jazzu, muzyki żydowskiej, arabskiej, unikalnych brzmień, wirtuozerii, będąca magiczną wędrówką przez świat dźwięków orientu. To dziesięcioczęściowa suita składająca się z zaaranżowanych na kontrabas i instrumenty perkusyjne tradycyjnych motywów z pieśni sefardyjskich i aszkenazyjskich oraz autorskich kompozycji inspirowanych muzyką żydowską. 
Projekt jest także kontynuacją dotychczasowych poszukiwań twórczych braci Oleś, poszerzających język jazzu nie tylko o sonorystykę i koncepcje muzyki współczesnej, ale również o muzykę etniczną. Muzycy improwizują z udziałem legendarnego klarnecisty izraelskiego – Harolda Rubina.
∆ Bracia Marcin (kontrabasista) i Bartłomiej Oleś (perkusista)
od ponad dziesięciu lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team, jak napisał o nich niemiecki magazyn Jazz Zeitung. Na liście ich współpracowników pojawiają się nazwiska Kenny’ego Wernera, Davida Murraya, Erika Friedlandera, Chrisa Speeda, Theo Jorgensmanna, Rudiego Mahalla, Williama Parkera, Andrzeja Przybielskiego, Jorgosa Skoliasa i wielu innych. 
Odnajdują wciąż nowe sposoby na przełamanie stereotypów, udowadniając, że kontrabas i perkusja wystarczą by stworzyć muzykę kompletną, pełną energii i niespotykanych brzmień.
Cały program ‘Festiwalu Singera’: 
Program ‘Singer Jazz Festival’: