Festiwal Singera
Koncert “Christian Dawid [DE] & Lenar Duo”

Czw. 28.08.2014, g. 18:30 – Wstęp Wolny


Po raz czwarty ‘Pardon, To Tu’ ma zaszczyt być klubem festiwalowym ‘XI. Festiwalu Kultury Żydowskiej ”Warszawa Singera” (Festiwal Singera), który się odbędzie od 23.08. – do 31.08.2014. Jak i w ostatnich latach w imieniu organizatorów i naszym zapraszamy na towarzyszące temu festiwalu koncerty, wykłady itp.
∆ Christian Dawid [DE] & Lenar

∆ Czw. 28.08.2014, g. 18:30

∆ Wstęp Wolny


∆ Christian Dawid 
światowej sławy klarnecista, czerpiący z muzyki klasycznej, jazzu i muzyki etnicznej, znany jako przedstawiciel wschodnioeuropejskiego nurtu muzyki jidysz. Występował na scenach Ameryki Północnej, Europy i Japonii, grał m.in. z Bobanem Markovicem, Frankiem Londonem, Lorinem Sklambergiem i Shurą Lipovsky. 
Obecnie występuje m.in. z ukraińską orkiestrą dętą Konsonans Retro, Trio Yas i The Others Europeans Band. Zrealizował projekt nagrania oryginalnej muzyki legendarnego śpiewaka jidysz, Arkady’ego Gendlera. Skomponował i nagrał muzykę do głośnego filmu „Boris Dorfman – A Mentsh”.
∆ Lenar 
muzyk i reżyser dźwięku, twórca fenomenalnych kolaży dźwiękowych. Składniki do nich czerpie ze wszelkich gatunków muzycznych, filmów oraz field recordingu. Grając, korzysta z gramofonu, loopstacji i płyt winylowych. 
Jego publikacje to m.in. DJ Lenar „Re:PRES”, Frédéric Blondy & DJ Lenar „Play Mauricio Kagel Ludwig van” czy nagrana w duecie z Raphaelem Rogińskim płyta Sisters „The Mono”. Jest twórcą muzyki do przedstawień teatralnych t.j. „AutoDaFe” (Teatr Stary w Krakowie), „Natan Mędrzec” (Teatr
Narodowy). Jako reżyser dźwięku udźwiękawia przede wszystkim filmy dokumentalne.
Cały program ‘Festiwalu Singera’: