Festiwal Singera || Singer Jazz Festival – Closing Concert || 
Koncert “Jachna / Urowski / Olszewski Trio” & Harold Rubin [IL]
Czw. 28.08.2014, g. 22:30 – Wstęp Wolny


Festiwal Kultury Żydowskiej ”Warszawa Singera” odbędzie się od 23.08. – do 31.08.2014. Jak i w ostatnich latach w imieniu organizatorów i naszym zapraszamy na towarzyszące temu festiwalu koncerty, wykłady itp. Podczas tegorocznej jedenastej edycji Festiwalu zaprezentowany zostanie tez cykl imprez jazzowych pod hasłem „Singer Jazz Festival”, na które również bardzo serdecznie zapraszamy! (patrz poszczególne wydarzenia na FB).
∆ Jachna / Urowski / Olszewski Trio & Harold Rubin

∆ Czwartek, 28.08.2014, g. 22:30

∆ Wstęp Wolny 
Młody polski trębacz Wojciech Jachna zagra ze swoim trio projekt, na który składają się jazzowe improwizacje oparte na starej muzyce chasydzkiej. Drugim punktem programu będą improwizacje z legendarnym klarnecistą Haroldem Rubinem. 
∆ Wojciech Jachna 
polski muzyk jazzowy, trębacz. Jest absolwentem historii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął jako gitarzysta w grupach punkowych i alternatywnych, później zainteresował się jazzem i reggae. 
Uczestniczył w nagraniach do prawie 20 płyt, współpracując z wieloma formacjami, m.in. Dubska, Mordy, Sing Sing Penelope, Contemporary Noise Quintet/Sextet, duet Jachna/Buhl oraz Innercity Ensemble. Obecnie na bydgoskiej Akademii Muzycznej studiuje muzykę jazzową i rozrywkową.
∆ Paweł Urowski 
kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Zdobywca nagród w konkursach jazzowych, takich jak m.in. EIM, Jazz Juniors czy Krokus Jazz Festiwal. Nagrał 11 płyt, w tym album nominowany do Fryderyka 2010, wydany w ramach formacji Dziki Jazz (Kamiński, Pater, Urowski, Gorzycki).
Współpracował: Akineton, Ecstasy Project, Contemporary Noise Quintet, Maciej Fortuna, Jerzy Główczewski, Piotr Damasiewicz, Bente Kahan, Carolyn Dorfman. Ostatnio można go usłyszeć na płycie Freeway Quintet „This is no ordinary Jazz”.
∆ Max Olszewski 
perkusista, absolwent bydgoskiej Szkoły Muzycznej w klasie Mirosława
Żyty, student na wydziale jazzowym Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2011 roku został laureatem I nagrody w konkursie Mapex Drummer of Tommorrow w Opolu. 
Miał przyjemność współpracować z takimi postaciami jak m.in.: M. Niesiołowski, M. Pijarowski, T. Wojciechowski, J. Muniak, K. Herdzin, M. Jakabcic. Członek wielu zespołów skłaniających się w stronę szeroko pojętego jazzu czy muzyki klasycznej.
Cały program ‘Festiwalu Singera’: 
Program ‘Singer Jazz Festival’: