Festiwal Singera || 
Koncert “Alan Bern [US] & Paweł Szamburski Duo”


Nd. 31.08.2014, g. 14:00 – Wstęp Wolny


Ogłaszamy ostatni koncert, który się odbędzie u nas w ramach Festiwalu Singera. Dla przypomnienia: Po raz czwarty ‘Pardon, To Tu’ ma zaszczyt być klubem festiwalowym ‘XI. Festiwalu Kultury Żydowskiej ”Warszawa Singera” (Festiwal Singera), który się odbędzie od 23.08. – do 31.08.2014. Jak i w ostatnich latach w imieniu organizatorów i naszym zapraszamy na towarzyszące temu festiwalu koncerty, wykłady itp.
∆ Alan Bern [US] & Paweł Szamburski Duo

∆ Nd. 31.08.2014, g. 14:00

∆ Wstęp Wolny


∆ Alan Bern 
jeden z najznakomitszych pianistów, akordeonistów i kompozytorów
współczesnej muzyki żydowskiej. W 1989 roku założył kapelę klezmerską Brave Old World, później współtworzył trio Bern, Brody & Rodach, występował też m.in. z Itzhakiem Perlmanem, Andym Statmanem oraz zespołem Klezmatics. 
Od 2008 roku koncertuje z założoną przez siebie grupą The Others Europeans Band. Jest założycielem i dyrektorem programowym festiwalu Yiddish Summer w Weimarze. Jako muzyk i pedagog brał udział w wielu festiwalach Klez-Kanada w Montrealu, Klezfest w Londynie czy YiddishFest Moskwie. Jego utwory były nagradzane w Europie, USA i Izraelu.
∆ Paweł Szamburski 
klarnecista, improwizator związany z warszawskim środowiskiem
LadoAbc. Współpracuje z kwartetem klarnetowym Ircha, zespołem Cukunft czy SzaZa. Tworzy muzykę na polu interdyscyplinarnym – dla teatru, kina niemego, słuchowisk czy tańca współczesnego. 
Cały program ‘Festiwalu Singera’: