Spotkanie autorskie z Grażyną Grobelną w ramach warsztatów dla dzieci “Kropka w Kropkę”
Sb. 06.09.2014, godz. 12:00-15:00


Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na spotkanie autorskie połączone z warsztatami plastycznymi ” Kropka w kropkę“.
„O Onku, Once i dwóch balonikach” to debiutancka książka Grażyny M. Grobelnej. Prosta historia dwojga bohaterów: Onka i Onki, którzy dzięki swoim balonikom odkrywają umiejętność latania. Nie ustają w próbach ocalenia jej, gdy baloniki tracą powietrze. Zmagają się z myślą, że kiedyś zabraknie dwóch błyszczących baloników. Z pomocą przychodzą mądrości Najstarszych zsyłane w snach oraz srebrny wiatr. 
Opowiedziana subtelnie i nie wprost, słowem i rysunkami historia jest lekturą dla Dziecka, jak i dojrzałego Czytelnika. Znajdujemy w niej miłość, odwagę, umiejętność fruwania nad tym, co przyziemne, również pożegnanie. 
Ale czy żegnając nie można patrzeć wysoko?
Autorka jest filozofem i muzykiem z wykształcenia. Tańczy, maluje, pisze, a na co dzień uczy jak ruchem słuchać muzyki. Jest autorką cyklicznych słuchowisk radiowych – bajek, emitowanych w latach 2004- 2006 w Radio Emaus. W 2013 po raz pierwszy wystawiła swoje obrazy „Droga do domu” Poznaniu oraz spektakl jednej tancerki i dwóch muzyków pt. P R Z E Z R O C Z Y S T A. Prowadzi bloga agdybyposwojemu.blogspot.com, jest współzałożycielką Teatru ATOFRI.
Spotkaniu będą towarzyszyły warsztaty plastyczne kolektywu “Kropka w Kropkę”, podczas, których będziemy tworzyć własne książeczki.
WSTĘP WOLNY! 
Zaczynamy o 12:00!