Koncert “Pat Thomas [GB] / Adam Pultz Melbye [DK] / Peter Ole Jørgensen [DK]”
Pn. 29.09.2014, g. 20:30
Pod koniec września będziemy mieli jedną z nielicznych okazji zobaczyć na naszej scenie mistrza improwizatora, pianistę Pat’a Thomas’a! Brytyjczyk jest przede wszystkim kojarzony ze współpracy z takimi artystami jak Derek Bailey, Mats Gustafsson, Tony Oxley i Thurston Moore. Natomiast u nas wystąpi z jednym z najlepszych kontrabasistów ‘młodego pokolenia’ – Duńczykiem Adam’em Pultz Melbye i z prawdziwą postacią skandynawskiej sceny muzyki improwizowanej – Duńczykiem, producentem, kompozytorem, perkusistą Peter’em Ole Jørgensen. Zapraszamy!
∆ Pat Thomas [GB] / Adam Pultz Melbye [DK] / Peter Ole Jørgensen [DK]

∆ Pn. 29.09.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 25 PLN [online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’]


Pat Thomas – piano / electronics
Adam Pultz Melbye – double bass
Peter Ole Jørgensen – drums
∆ Pat Thomas
Jest w centrum brytyjskiej improwizacji od lat 80-tych i jest w równym stopniu twórczy odtwarzając kasety magnetofonowe, grając na syntezatorach czy na fortepianie. Jego niepowtarzalne podejście do produkcji dźwięku zaowocowało współpracą z licznymi artystami, jak Derek Bailey, Mats Gustafsson, Tony Oxley i Thurston Moore.
∆ Adam Pultz Melbye
Jest kluczowym członkiem duńskiego kolektywu muzycznego Barefoot Records, koncertował i nagrywał z Peterem Brötzmannem, Paulem Lovensem, Fredem Lonberg-Holmem, Johannesem Bauerem i Geraldem Cleaverem. Jego wyjątkowe i mocno fizyczne obchodzenie się z kontrabasem i możliwości dźwiękowe jego instrumentu są udokumentowane w licznych nagraniach, zwłaszcza na solowym albumie Gullet.
∆ Peter Ole Jørgensen
perkusista, producent, kompozytor. Jest obecnie jedną z najważniejszych postaci (freeform / improscene) skandynawskiej sceny muzyki improwizowanej. Od dwóch ostatnich dekad jest bardzo kreatywnym uczestnikiem wielu muzycznych zjawisk. Od lat komponuje muzykę do baletu, filmu, performansu a także dla zespołów z którymi pracuje. 
Członek: Sweetheart in a Drugstore, David Thomas & Foreigners, The Wild Mans Band z Peterem Brötzmannem, Cockpit Music, Global Guaranty Orchestra, Ghost In The Machine z Evanem Parkerem a takze Dog God. 
Współpracuje i nagrywa z takim muzykami jak: David Moss, Phil Minton, Axel Dörner, Steve Lacy, Mats Gustafsson, Thomas Lehn, Frank Lowe, David Thomas, Evan Parker, Alan Silva, Pat Thomas, Peter Brötzmann, Johannes Bauer, David Moss, Herb Robertson, & Sirone. 
Ostatni projekt Petera Ole to duet “Live Free or Diet” z wokalistą z kultowej grupy Pere Ubu, Davidem Thomasem.
∆ Wywiad z Pat Thomas:
∆ Zobacz wideoklip ‘Nexus Pt 3 – Pat Thomas – Improv Pt 1’:
∆ Zobacz wideoklip ‘Pat Thomas Solo’ – Umlaut Festival Paris 2013
∆ Free Download ‘Pat Thomas Solo’ At Café OTO:
∆ Kup płyty ‘Pat’a Thomas’a’:
∆ Kup płyty Adam’a Pultz Melbye: 
∆ Kup płyty Peter’a Ole Jørgensen: