Koncert “Raphael Rogiński Solo”
Nd. 21.09.2014, g. 20:30


Raphael Roginski. Ciągle poszukujący, zawsze zaskakujący. Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, zagości w naszych skromnych progach nie pierwszy raz. Co tu się dziwić: Jest pomysłodawcą tylu muzycznych projektów, ze aż ciężko byłoby je tutaj wymienić. Są to m.in. Shy Albatross, Alte Zachen, Shofar, Wovoka… Każdy koncert z jego udziałem jest obszyty niewytłumaczalną magią – szczególnie jego solowe występy. Zatem nic innego nam już nie pozostało jak tylko z całego serca naszych gości zaprosić na kolejna podróż w nieznane.
∆ Raphael Rogiński Solo

∆ Nd. 21.09.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 20 PLN [online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’]


Raphael Rogiński – gitara
∆ Raphael Rogiński 
Od samych początków działalności twórczej, skupiony jest przede wszystkim na improwizacji wynikającej z jazzu i bluesa i na muzyce etnicznej i ludowej. Głęboko związany z kulturą żydowską, szuka jej miejsca w swojej działalności. Z tych poszukiwań wynikają trzy projekty, których jest liderem: Shofar, Cukunft i Alte Zachen. 
Prymitywna muzyka Ameryki, blues i rock lat 60. to następna znacząca część inspiracji Rogińskiego, które znajdują wyraz w twórczości zespołu Wovoka. Zgłębianie muzyki dawnej zaowocowało projektem Rogiński gra Bacha w którym to muzyka Bacha wykonana jest na gitarach preparowanych. 
Równolegle muzyk jest zaangażowany w projekty związane ze światową sceną nowego jazzu. Pracuje nad płytą z reinterpretacjami utworów Coltrane’a. Ci, którzy zetknęli się z muzyką na żywo w wykonaniu Rogińskiego, zarówno tą zespołową jak i solową wychodzą z koncertów onieśmieleni jego wyobraźnią, warsztatem i konsekwencją, z jaką wciąż angażuje się w niekonwencjonalne projekty.
∆ Wywiad z Raphael’em Rogińskim No. 1:
∆ Wywiad z Raphael’em Rogińskim No. 2:
∆ Zobacz fragment z koncertu z utworami z płyty “Back Bleach”:
∆ Kup płytę solową Raphaela Rogińskiego “Bach Bleach”: 
∆ Fotografia: Ita Sypniewska