Koncert “Minerals”
Czw. 23.10.2014, g. 20:30 || 20 PLN

Ich wydany w 2012r. debiutancki album ‘White Tones’ był objawieniem. Nie tylko dla zagranicznej i polskiej prasy, ale przede wszystkim dla słuchaczy, w tym tez nas. Czegoś oryginalniejszego w indie-rockowej muzyce już dawno nie słyszeliśmy. Uważamy jednak, ze był to dopiero początek – czegoś większego. Śledzimy ich losy nie od wczoraj, i ze spokojem możemy wszystkich zapewnić, ze nie raz jeszcze zaskoczą. Dlaczego? Bo ten zespół ma jedną z rzadko spotykanych w naszych czasach cech – dążenie do celu. Przekonajcie się sami, już niebawem w ‘Pardonie’. 

∆ Czw. 23.10.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 20 PLN [online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’]


• Filip Pokłosiewicz – wokal, gitara
• Łukasz Cirocki – gitara
• Patryk Zieliniewicz – gitara 
• Andrzej Ratajczyk – perkusja 
• Łukasz Różycki – gitara basowa
Minerals łączą takie gatunki muzyczne jak new wave, indie, noise rock oraz elementy popowe. Zespół powstał w 2009 roku, zaś w 2012 roku wydał debiutancki album „White Tones”, który został bardzo dobrze przyjęty.
Na albumie znalazło się 12 utworów, w których można było odnaleźć wpływ brytyjskiej, gitarowej sceny muzycznej. Zespół został zaproszony na jeden z największych i najważniejszych festiwali na świecie SXSW odbywający się w Austin, w Teksasie. Zagrał również na festiwalach w Polsce, takich jak Opener Festival oraz OFF Festival. 
Obecnie Minerals kończą przygotowywanie materiału na drugą płytę, która w ich opinii jest bardziej dojrzała, ale ma w sobie także pewną nową siłę, która towarzyszyła im przy tworzeniu nowych utworów. Jak zapewniają muzycy, udało się im stworzyć pewnego rodzaju nową jakość, która jest jednocześnie naturalną kontynuacją poprzedniego albumu.

Comments are closed.