Koncert “Samuel Blaser Trio” [CH/FR/DK] 
(Samuel Blaser / Marc Ducret / Peter Bruun)
 [Jedyny Koncert w Polsce]
Pn. 13.10.2014, g. 20:30 || 30 PLN


To trio naszych gości zaskoczy. Puzonista Samuel Blaser, francuski gitarzysta Marc Ducret i duński perkusista Peter Bruun – “każdy z nich to ogromnie oryginalny muzyk i instrumentalista dysponujący chyba nieograniczoną paletą środków wyrazu” – pisze pan Maciej Karłowski zJazzarium.pl
Po rewelacyjnym styczniowym (solowym) koncercie mistrza Marc’a Ducret’a, czas na koncert tria jednego z najciekawszych współczesnych puzonistów w świecie improwizowanej / jazzowej muzyki – Samuel’a Blasera. Warto zaznaczyć ze będzie to jedyna okazja aby jeszcze w tym roku zobaczyć ich wspólnie na jednej scenie w Polsce. Nie możemy się doczekać i zapraszamy!
∆ Samuel Blaser Trio [CH/FR/DK]

∆ Pn. 13.10.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 30 PLN [online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’]


• Samuel Blaser [CH] – puzon
• Marc Ducret [FR] – gitara
• Peter Bruun [DK] – perkusja
||| Trio ‘Blaser-Ducret-Brunn’ to jeden z najbardziej oryginalnych europejskich zespołów. Trio, które pomyślane jest nie dlatego, żeby wprowadzić w życie ideę nie typowego składu instrumentalnego i prosto pobawić się możliwościami brzmieniowymi, ale dlatego, że trzy różne muzyczne osobowości łączy wspólnota patrzenia na muzykę, jednorodna myśl organizowania dźwiękowej i brzmieniowej przestrzeni oraz imponujący rozmach wykonania. 
Tu nie ma co opowiadać jak fantastycznymi są instrumentalistami czy w jak bardzo szerokim kontekście stylistycznym potrafią się znajdować. To rzecz oczywista i nie podlegająca dyskusji. Każdy z nich to dodatkowo ogromnie oryginalny muzyk i instrumentalista dysponujący chyba nieograniczoną paletą środków wyrazu. 
Szczególnie Blaser, a może jeszcze bardziej nawet Ducret – artysta, w którego grze słychać wszystko. Rockową zadziorność, jazzowy feeling, bluesowy drive oraz abstrakcyjność myśli, jakby jednym z jego nauczycieli był sam Derek Bailey. Ale żeby było jasne, nie brzmi ani rockowo, ani jazzowo, ani bluesowo ani do końca abstrakcyjnie. Brzmi jak nikt inny, brzmi jak Marc Ducret. Jaka szkoda, że tak rzadko możemy go słuchać w Polsce” – opisuje Maciej Karłowski z Jazzarium.
∆ Samuel Blaser 
to wschodząca gwiazda muzyki improwizowanej i jazzu, uważany jest za równie utalentowanego co najgłośniejszy puzonista free-jazzu Albert Mangelsdorf. Technika gry i dojrzałość muzyczna Samuela budzą podziwi uznanie, szczególnie że muzyk ma dopiero 29 lat. Twórczość Blasera przypomina niektórym muzykę Tomasza Stańko, będącego zresztą idolem Samuela. Od kilku lat puzonista mieszka w Nowym Jorku, gdzie odnalazł dla swojego talentu oraz wyobraźni najlepsze warunki artystycznego rozwoju.
∆ Marc Ducret 
francuski awangardowy gitarzysta, którego styl określa się jako wysoce oryginalny i ekspresyjny. Profesjonalną karierę muzyka jazzowego rozpoczął w wieku 17 lat. Jest samoukiem, dzięki fenomenalnemu słuchowi opanował również grę na lutni i kontrabasie, okazjonalnie śpiewał również w zespołach o rockowym i folkowym charakterze. Poza jazzową improwizacją interesuje go również Muzyka Nowa oraz eksperymenty brzmieniowe powstające na gruncie elektroniki.
Współpracował z takimi muzykami jak: Tim Berne, David Friedmann, Michel Portal, Joachim Kuhn, Franco Ambrosetti, Didier Lockwood, Eric Barret, Miroslav Vitous, Enrico Rava, Mino Cinelu, Adam Nussbaum, Django Bates, Richard Galliano, David Sanborn, Joey Baron, Bobby Previte, Michel Godard, Louis Sclavis, Herb Robertson, Chris Speed, Anthony Cox, Michael Formanek, Jim Black, Tom Rainer, Daniel Humair, Henri Texier, David Torn, Craig Taborn i wielu innych.
∆ Peter Bruun 
stosunkowo młoda postać na duńskiej scenie jazzowej. Jako stały członek Django Bates Trio zasłużył na wielki szacunek publiczności. Bruun jest nowoczesnym perkusistą inspirującym zarówno słuchaczy, jak i muzyków w zespole.