Koncert “Gorzycki / Gruchot”
[Experimental Psychology] 
Nd. 19.10.2014, g. 20:30 || 20 PLN

Najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego, do którego zaprosił norweskiego skrzypka Sebastiana Gruchota, to kontynuacja kameralnych zmagań perkusisty Sing Sing Penelope, Ecstasy Project czy A-kineton.
Gorzycki i Gruchot stworzyli razem niepowtarzalny świat mikrostruktur i hipnotycznych brzmień oraz rytmów. Album „Experimental Psychology” miał swoją premierę w grudniu 2013, a wydała go obecnie jedna z najprężniej działających wytwórni jazzowych w Polsce – For Tune. Album ten został okrzyknięty jednym z najlepszych krążków 2013, uznany płytą roku i miesiąca przez Politykę, Polish Jazz i wiele innych portali, oraz zdobył wyśmienite recenzje.
∆ Gorzycki / Gruchot [Experimental Psychology]

∆ Niedziela, 19.10.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 20 PLN [online / przy barze / przed koncertem ‘na bramce’]

• Rafał Gorzycki – perkusja
• Sebastian Gruchot – skrzypce, elektronika
Po wspaniale przyjętym koncertowym albumie Rafała Gorzyckiego i Kamila Pater pt. ‘Therapy’, przyszedł czas na bardziej konceptualny. Tym razem Gorzycki współpracuje ze swoim przyjacielem, skrzypkiem od lat mieszkającym w Norwegii, gdzie ukończył Konserwatorium w klasie improwizacji Jana Banga (Nils Petter Molvaer, Bugge Wasseltoft). 
∆ Rafał Gorzycki
muzyk, perkusista, kompozytor i aranżer, lider i współzałożyciel takich grup jak Sing Sing Penelope, Ecstasy Project, A-kineton, Trio Poems, itp. 
Rafał Gorzycki to artysta o przygotowaniu klasycznym i jazzowym, zafascynowany współczesną muzyką kameralną i awangardą jazzu… 
Jest zaliczony obecnie do najważniejszych, najbardziej twórczych i płodnych muzyków jazzowych w Polsce oraz całej Europie. Jego aktywną, twórczą i wyróżniającą się postawę docenił Prezydent Miasta Bydgoszczy w kwietniu zeszłego roku wręczając Rafałowi Gorzyckiego Nagrodę Artystyczną i Stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy za „…szlachetny kamień w panteonie bydgoskich artystów”.
W podsumowaniu muzycznym roku 2012 największy w Polsce portal jazzowy „Jazzarium” umieścił postać Rafała Gorzyckiego wśród 10 najlepszych muzyków roku – dokładnie na 6 pozycji. Oprócz tego dziennikarze, recenzenci i krytycy w kategorii „Album Roku” umieścili autorska płytę Gorzyckiego „Ecstasy Project: They were P” na 9 pozycji wśród 10 najlepszych albumów 2012 r., a Gazeta Wyborcza, Onet i Przekrój uznały Rafała Gorzyckiego za jednego z artystów, który przyczynił się do zmiany pokoleniowej na polskiej scenie jazzowej. 
Amerykański, największy na świecie magazyn jazzowy All About Jazz, przyznał Rafałowi Gorzyckiemu tytuł „The Best Coming Premiere” i umieścił jego najnowszy album wśród 25 najlepszych premier tego roku. Natomiast angielski największy portal muzyczny „Last Fm” umieścił debiutancką płytę Rafała Gorzyckiego wśród najlepszych płyt roku 2006. Mimo młodego wieku Rafał Gorzycki ma na koncie już 16 dyskograficznych albumów. Co ważne, są to płyty autorskie z kompozycjami i aranżacjami artysty. Jego albumy to muzyka jazzowa oraz muzyka z pogranicza klasycznej i współczesnej estetyki.
W roku 2012 amerykańska wytwórnia płytowa Moon in June wydająca legendarne Soft Machine, wyróżniła Rafała Gorzyckiego zapraszając go jako jedynego polaka do udziału w albumie-kompilacji z najciekawszą muzyką jazzową roku 2012 z całego Świata. 
Poza tym, jest on potrójnym stypendystą Marszałka woj. kuj.-pom. 2011 i 2012 r, stypendystą UM Bydgoszczy 2012, członkiem Polskiej Akademii Fonograficznej, artystą nominowanym do nagrody „Fryderyki” w roku 2010. W 2011 roku kwartet z udziałem Rafała Gorzyckiego – ‘DZIKI JAZZ” – został laureatem konkursu Polskiego Radia “NAGRODY POLSKICH MELOMANÓW” Programu Trzeciego w kategorii Free Jazz. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Artystyczną Prezydenta Bydgoszczy. Skomponował muzykę do 3 filmów fabularnych. Jest on również członkiem Stowarzyszenia Artystycznego „Mózg”.
∆ Sebastian Gruchot 
ur. w 1979 roku w Bydgoszczy, rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku 6 lat. Ukończył studia na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także na wydziale muzyki rytmicznej na Universitetet i Agder w Kristiansand w Norwegii, gdzie aktualnie jest wykładowcą. Ma na swoim koncie liczne nagrania, a także występy, zarówno w klubach jak i na festiwalach jazzowych w Europie i Afryce. Od 2003 roku mieszka w Norwegii. 
Współpracował z takimi zespołami / muzykami jak: Sing Sing Penelope, Rafal Gorzycki Ecstasy Project, Spejs, Splashgirl, Jan Bang, Erik Honoré, Anne Marie Almedal, Hanne Kolstad, DJ Strangefruit, Petter Wettre, i inni. 
Występował również jako solista z orkiestrą symfoniczną w Kristiansand (Kristiansand Symfoniorkester). Gra zarówno muzykę poważną, jazz, bluegrass, pop, muzykę swiata jak i muzykę elektroniczną. 
∆ Recenzje:
Gorzycki / Gruchot – “Experimental Psychology” (01.2014) Popup Magazine – Marcin Marchwiński
∆ Video: 
∆ Music: 
∆ Official: