Warszawska Jesień Klubowo: Grzegorz Tarwid | Hashtag Ensemble | Dominik Strycharski

Event details

  • Thursday | 21.09.2023
  • 22:30
  • Aleja Armii Ludowej 14, 00-637 Warszawa
  • 513191641

Czujemy się zaszczyceni, że po raz czwarty będziemy częścią prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” – największego w Polsce festiwalu o randze międzynarodowej, poświęconego muzyce współczesnej, organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich.

Na drugim wieczorze w ramach “Warszawska Jesień Klubowo“, który odbędzie się w czwartek, 21.09.2023 w Pardon, To Tu koncert będzie się składał z kilku części, a wystąpią pianista Grzegorz Tarwid, Hashtag Ensemble pod batutą dyrygentki Lilianny Krych i enfant terrible – Dominik Strycharski. Zapraszamy bardzo serdecznie!

PS.: Pierwszy wieczór “Warszawskiej Jesieni Klubowo” odbędzie się w sobotę, 16.09.2023

▪ Data: Czwartek, 21.09.2023
▪ Wejście na koncert: 19:00
▪ Rozpoczęcie koncertu: 22:30
▪ Bilety: Wstęp Wolny
▪ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

▶ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona (tylko na naszej antresoli). Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

▪ Grzegorz Tarwid – granie obiektowe, piano

▪ Hashtag Ensemble:

Oliwier Andruszczenko
Magdalena Kordylasińska-Pękala
Michał Lazar (gościnnie)
Dominik Płociński

▪ Lilianna Krych – dyrygentka
▪ Dominik Strycharski – live electronics

▶ Program:

▪ Grzegorz Tarwid:

Iannis Xenakis Six Chansons (1951) na fortepian

I. Ça sent le musc…
II. J’avais un amour autrefois…
III. Une perdrix escendait de la montagne…
IV. Trois moines crétois…
V. Aujourd’hui le ciel est noir…
VI. Soustra, danse

▪ Hashtag Ensemble:

David Lang cheating, lying, stealing (1993, rew. 1995) na klarnet basowy, wiolonczelę, fortepian i dwa antyfonalne bębny hamulcowe

▪ Dominik Strycharski:

live deconstruction, set solo

▶ Biografie:

▪ Grzegorz Tarwid:

ur. w 1994, pianista i kompozytor. Zebrał doświadczenie od mistrzów polskiej pianistyki: Wojciecha Kamińskiego, Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja, by po wyjeździe do Kopenhagi inspirować się duńską sceną improwizowaną. Obecnie odbywa studia doktoranckie na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

▪ Hashtag Ensemble:

„Opowiadać muzyką o współczesności oraz aktywnie uczestniczyć w dyskusji o kierunkach, w jakich zmierza świat, realizując przemyślane i spójnie zaprogramowane koncerty, spektakle i warsztaty” – to jeden z głównych celów Hashtag Ensemble. Założona przez Anię Karpowicz w 2013 kooperatywa muzyczna składa się 19 osób, a jej prace koordynuje grupa kreatywna. Zespół specjalizuje się w muzyce współczesnej, improwizacji i edukacji artystycznej.

▪ Lilianna Krych

dyrygentka młodego pokolenia, członkini grupy kreatywnej zespołu muzyki współczesnej Hahstag Ensemble, w ramach której współprowadzi pierwszą w Polsce scenę dla muzyki współczesnej Hashtag Lab, założycielka zespołu wokalnego Match Match Ensemble. Nominowana do Paszportu „Polityki” 2022. W sezonie 2023/24 uczestniczka programu Britten-Pears Young Artist. Głównym obszarem jej działalności artystycznej jest opera oraz muzyka współczesna. Fascynuje ją przenikanie się dziedzin sztuki: opery, teatru, muzyki, sztuk wizualnych, a także praca w obszarze głosu, ciała i ruchu. Muzykę i teatr traktuje jako narzędzie do analizy i komentowania rzeczywistości.

▪ Dominik Strycharski:

kompozytor, flecista, wokalista, improwizator, performer, nauczyciel i publicysta. Gra i komponuje współczesny jazz w wielu odsłonach, muzykę współczesną, elektroniczną, posthip-hop, noise, a także różne odmiany muzyki improwizowanej. Dużo uwagi poświęca pracy z elektroniką i elektronicznie przetwarzanym głosem, tworzy niejednokrotnie złożone i intrygujące przestrzenie oraz instalacje dźwiękowe. Jest jednym z niewielu flecistów eksplorujących możliwości fletów blokowych w muzyce współczesnej, jazzowej i improwizowanej.