Koncert Benefitowy dla Ukrainy: Warszawskie Combo Taneczne

Event details

  • 06.03.2022
  • 20:30
  • Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
KUP BILET / BUY TICKETS

Wobec niepojętego i nieusprawiedliwionego wtargnięcia rosyjskich wojsk na Ukraine widzimy też na naszych oczach wzruszające oznaki bezwarunkowej pomocy. W związku z tym, wspólnie z zespołem Warszawskie Combo Taneczne podjęliśmy decyzje, że dochód ze sprzedaży biletów niedzielnego koncertu, w całości zostanie przekazany fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Bardzo dziękujemy zespołowi za tak szczodry gest! Przyjdźcie licznie, każda złotówka się liczy!

Ten 7-osobowy zespół od ponad dekady przejmująco udowadnia jak ocalić piękne przedwojenne piosenki warszawskie, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, od zapomnienia.

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował.

Jesteśmy wzruszeni, że po raz pierwszy zagrają u nas na scenie. Zapraszamy bardzo serdecznie na to wyjątkowe spotkanie z przeszłością, tradycją i nowym spojrzeniem z Warszawskim Combo Tanecznym!

▶ Niedziela, 06.03.2022, g. 20:30
▶ Wejście Na Koncert: g. 19:00
▶ Bilety: 59 zł (przedsprzedaż) / 69 zł (w dniu koncertu)
▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

▶ Muzycy:

Anna Bojara – piła
Jan Emil Młynarski – śpiew, bandżola
Piotr Zabrodzki – bandżola
Karol Szczubełek – gitara
Wojtek Traczyk – kontrabas
Tomasz Duda – saksofon
Maurycy Idzikowski – trąbka, saxhorn

▶ Bilety

Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony www.goingapp.pl, stacjonarnie w “Pardon, To Tu” przy barze (bilety kolekcjonerskie) oraz w Empikach. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.

▶ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona

▶ Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

UWAGA: W związku z obostrzeniami związanymi z wirusem SARS-COV-2 stworzyliśmy dwie pule biletów: Jedna dla osób, które nie posiadają Unijnego Certyfikatu COVID i druga dla posiadaczy Unijnego Certyfikatu COVID który potwierdza m.in. pełne zaszczepienie. W tym celu prosimy przygotować kod QR umieszczony na certyfikacie w celu odczytu i weryfikacji przed wejściem na koncert. Dla osób bez certyfikatu udostępnimy “na bramce” formularze z oświadczeniem COVID’owym.

▶ Warszawskie Combo Taneczne

1 sierpnia 2020 Warszawskie Combo Taneczne obchodziło 10 urodziny. Z tej okazji, w połowie zeszłego roku, zespół zarejestrował materiał na swój czwarty long play. Pierwszy raz w karierze Combo doszło do kooperacji z zaprzyjaźnioną Kapelą Zdzisława Kwapińskiego pochodzącą ze Zwolenia i Radomia. Kilka lat temu Młynarski i Kwapiński spotkali się przy jednym z odcinków cyklu dokumentalnego „Szlakiem Kolberga” i od tamtej pory trwa ich artystyczna i prywatna przyjaźń.

Zdzisław Kwapiński od lat jest jednym z najprężniejszych animatorów muzycznej kultury swojego regionu. Jest skrzypkiem, saksofonistą, śpiewakiem i tancerzem, a także znawcą folkloru ziemi radomskiej. Płyta pt. „Skarałeś mnie Boże”, która ukazała się w maju 2021 r. to muzyczne spotkanie tradycji miasta i wsi. Dwa zespoły podzieliły się wiedzą i repertuarem i znalazły elementy wspólne dla tradycyjnej muzyki wiejskiej z radomskiego i folkloru warszawskiego. Zatem mamy tu do czynienia z tangami, mazurami, polkami i oberkami. Jan Młynarski debiutuje także jako tekściarz tworząc współczesne “Kuplety Warszawskie 2020” i „Oberek Mokotowski” do dawnych, zapomnianych melodii.

Fotografia: Jacek Poremba