Wacław Zimpel [Koncert Premierowy] • Kuba Ziołek [PL]

Event details

  • Tuesday | 02.02.2016
  • 20:30
  • 20 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Dwóch wyjątkowych muzyków, trzy koncerty jednego wieczoru, jedna premiera płytowa.

Bardzo serdecznie zapraszamy na solowe koncerty wyjątkowego klarnecisty, multiinstrumentalisty Wacława Zimpel, który tego wieczoru zaprezentuje muzyke z nadchodzącej płyty ‘Lines’ (Wyd. Instant Classic) i zdobywcy tegorocznych ‘Paszportow Polityki’ w kategorii ‘Muzyka Popularna’ – Kuby Ziołek, który tego wieczoru zaprezentuje swój nowy solowy projekt. W trzeciej częśći wieczoru muzycy wystąpią wspólnie na naszej scenie. Zapraszamy!

▶ Wacław Zimpel • Kuba Ziołek [PL]
▶ Wtorek, 02.02.2016, g. 20:30
▶ Bilety: 20 PLN

▂ Wacław Zimpel – klarnety, khaenu, algoza, flety alikwotowe
▂ Kuba Ziołek – 6 i 12-strunowe gitary akustyczne

▌Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ▌

▶ Wacław Zimpel

sięga do wszystkich muzycznych światów, w których porusza się od lat, w ramach różnych projektów i zespołów. Splata ze sobą amerykański minimal music, hinduski system rag, jazz oraz klasykę. Aby zbudować wielowarstwowe polifonie wykorzystuje looper, który umożliwia nakładanie na siebie kolejnych warstw melodycznych, co przywołuje na myśl renesansowe kanony Ockeghema i kompozycje Steve Reicha.

Tak jak w swoich poprzednich projektach, tak i w tym, Zimpel prezentuje bogate instrumentarium. Oprócz klarnetów, analogowych organów z lat 70. i pianina, korzysta z ludowych instrumentów różnych kultur – laotańskiego khaenu, hinduskiej algozy, fletów alikwotowych z Karpat czy trombity ukraińskiej.

Konsekwencją solowego projektu muzyka będzie wydanie albumu w 2016 roku. Płyta zatytułowana „Lines” ukaże się w lutym nakładem krakowskiego wydawnictwa Instant Classic.

http://www.waclawzimpel.pl/pl

▶ Kuba Ziołek

Kuba Ziołek to kolejny po Starej Rzece solowy projekt Kuby Ziołka. Tym razem muzyk częściowo porzuca statyczne chmury dronów i szmerów, i próbuje zmierzyć się z dźwiękami 6 i 12-strunowych gitar akustycznych podłączonych do ludowych efektów gitarowych – głównie z Tajwanu i Chin. Kwituje to irracjonalnym dodatkiem elektronicznych wyładowań, żeby było modnie i własnym głosem, żeby było miło.

Kuba Ziołek to artysta znany przede wszystkim z projektu Stara Rzeka, którego dwa dotychczasowe albumy zostały dobrze przyjęte zarówno w kraju jak i zagranicą, o czym świadczą słowa uznania i wysokie miejsca w rankingach gazet i portali takich jak: Gazeta Wyborcza, Polityka, TMobile-Music, Tygodnik Powszechny, The Quietus, Tiny Mix Tapes, Scaruffi.

Symbolicznym podsumowaniem muzycznej działalności jest nagroda ‘Paszporty Polityki’ w kategorii muzyka popularna. Artysta pod różnymi postaciami i w różnych składach (m.in. z Innercity Ensemble, Alameda 3, Ed Wood, Hokei, T’ien Lai, Kapital) występuje z powodzeniem na całym świecie. Koncertował m.in. w Londynie, Liverpoolu, Stambule, Barcelonie, Sau Pauolo czy Nowym Jorku.

http://stararzeka.bandcamp.com/
http://alamedacountydeathcult.bandcamp.com/
http://tienlai.bandcamp.com/

 

▶ Patronaty Medialne

Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Warsaw Insider
Radio Aktywne
PopUpMusic.pl
Uwolnij Muzyke
Jazzarium.pl
musicNOW
JazzSoul.pl
FYH
JazzPRESS
Instytut Improwizacji
Polish Jazz
5kilo kultury