Maciej Obara / Ingebrigt Håker Flaten / Paal Nilssen-Love – w zastępstwie za David Murray!!!

Event details

  • Thursday | 12.10.2023
  • 20:30
  • Aleja Armii Ludowej 14, Warszawa

******************INFO 12.10.2023 – 00:39 ************************

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wczorajszą środową wieczorną informacje od managementu saksofonisty Davida Murray’a, że z powodów związanych z jego paszportem, nie będzie on w stanie na czas polecieć ze Stanów Zjednoczonych do Polski na jego koncert w “Pardon, To Tu”.

Zdajemy sobie z tego sprawę, że ta informacja jest ogromnym rozczarowaniem, nie tylko dla naszej publiczności i dla nas, lecz też dla pozostałych muzyków tego tria, czyli kontrabasisty Ingebrigta Haker-Flaten oraz perkusisty Paala Nilssen-Love, którzy notabene już są u nas na miejscu w Warszawie.

Po konsultacji z pozostałymi muzykami, zdecydowaliśmy jednak, że nie chcemy odwoływać koncertu, tylko umożliwić pozostałymi muzykami tego tria zagrania na naszej scenie z godnym zastępstwem za Davida Murraya.

Po krótkotrwałym namyśle i zdecydowanej aprobacie ze strony kontrabasisty Ingebrigta Haker-Flaten i perkusisty Paala Nilssen-Love udało nam się w ostatniej chwili zaprosić i przekonać – jako zastępstwo za Davida Murray’ego – niezrównanego, współpracującego na co dzień z elitarną wytwórnią ECM muzyka, saksofonistę Macieja Obarę, który swoim niezwykle wyrazistym saksofonowym głosem jest idealnym uzupełnieniem do ww. sekcji rytmicznej.

Natomiast w związku z tym, że David Murray nie przyleci do Polski na ten koncert, a jednak chcielibyście zrezygnować z uczestnictwa w dzisiejszym czwartkowym koncercie, to chcemy dać naszym gościom możliwość zwrotu zakupionych biletów i w tym przypadku prosimy w przeciągu 7 dni (od 12.10. do 19.10.2023) postępować jak poniżej:

Jesli bilety zostały kupione przez nasza stronę internetową www.pardontotu.pl:

– należy zgłosić się do biura obsługi klienta kicket.com, tel. 22 699 99 40 lub adres email: info@kicket.com Zwrot płatności zostanie przesłany do 48h godzin

Jeśli bilety zostały zakupione przez naszego pośrednika biletowego GOING:

– należy zgodnie z instrukcją wypełnić formularz na stronie https://goingapp.pl/moj-bilet i w przeciągu 5 dni środki zostaną zwrócone na konto

Jeśli bilety zostały zakupione u nas przy barze (tzw. bilety kolekcjonerskie):

– to codziennie od 09:00 do ostatniego gościa istnieje możliwość dokonania zwrotu za bilet w formie tzw. “zwrotu na kartę” na konto osoby zwracającej bilet

Wobec całej tej sytuacji mamy nadzieje, że jednak zobaczymy się dzisiejszego wieczoru na koncercie saksofonisty Macieja Obary, kontrabasisty Ingebrigt Haker-Flatena i perkusisty Paala Nilssen-Love i w imieniu zespołu, naszym i managementu Davida Murreya przepraszamy za zaistniałą sytuację i liczymy na to że ww. rozwiązania spotkają się z waszym zrozumieniem.

PS.: Trwają też pracę nad nową datą koncertu w oryginalnym składzie na przyszły rok, i jak tylko otrzymamy ostateczne potwierdzenie konkretnej daty, to będziemy was o tym informować.

******************INFO 12.10.2023 – 00:39 ************************

Po raz pierwszy spotkali się na scenie w 2019 r., i chyba dla każdego było ogromnym zaskoczeniem, że jeden z najsłynniejszych saksofonistów jazzu i jedna z najbardziej zgranych sekcji rytmicznych improwizowanej muzyki – znanej głównie z 20-letniej działalności zespołu “The Thing” – połączy siły i wyruszy w swoja piersza wspolna trase koncertowa. Entuzjastycznie przyjęte koncerty sprawiły, że muzycy zdecydowali się kontynuować współpracę. 4 lata później ponownie staną razem na scenie, i pierwszy raz zagrają na jedynym w Polsce koncercie, w “Pardon, To Tu”.

Jestesmy przeszczęśliwi, że w połowie października wystąpi u nas znakomity saksofonista David Murray, enfant terrible perkusji Paal Nilssen-Love i jeden z najlepszych kontrabasistów naszych czasów, Norweg Ingebrigt Håker Flaten. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Data: Czwartek, 12.10.2023
Wejście na koncert: 19:00
Rozpoczęcie koncertu: 20:30
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) / 89 zł (w dniu koncertu)
Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

Bilety:

▶ Nasza strona internetowa: https://pardontotu.pl/programme
▶ Stacjonarnie u nas przy barze (bilety kolekcjonerskie)
▶ Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane

▪ David Murray / Ingebrigt Håker Flaten / Paal Nilssen-Love

This is an exceptional meeting of David Murray with Ingebrigt Håker Flaten and Paal Nilssen-Love, who played together for twenty years in The Thing and have become known as Norway’s heaviest rhythm-section. In 2019 they toured Europe twice, using older and brand new compositions by Murray, and also artists like Yusef Lateef, Butch Morris and even Aretha Franklin, as starting points of ferocious improvisations. For this concert they bring brand new material, written by all three musicians.

“Hearing the two Norwegians in a more or less straight jazz setting like this, is rare, and wonderful. They forge ahead like a fully tuned and prepped racing car engine, out on the sharpest runway circuit, with a swing technique and control of pitch and speed that is out of this world. (…) It feels so good to once again hear the David Murray we fell for, around forty years ago. The raw, hard-hitting style of playing, where you never doubt its foundation: in the blues. A sound that breathes the raw music from New York we once came to love so deeply. – Johan Hauknes (Salt Peanuts)