Lotto [PL]

Event details

  • 17.04.2016
  • 20:30
  • 30 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Najnowszy album LOTTO zatytułowany „Elite Feline” fizycznie ukazał się w tym tygodniu nakładem Instant Classic i już zdobył świetne recenzje.

Tym razem w wersji LP i CD wydawnictwo wypełniają dwa utwory. Jest to dla nas ogromny zaszczyt i niebywała przyjemność, że to właśnie w Pardon, To Tu dostąpimy tego pochłaniającego przeżycia.

▶ Lotto [Premiera Płyty “Elite Feline”]
▶ Niedziela, 17.04.2016, g. 20:30
▶ Bilety: 30 PLN

▌Lotto:

▂ Łukasz Rychlicki – gitara
▂ Mike Majkowski – kontrabas
▂ Paweł Szpura – perkusja

▌Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl/ lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ▌

▶ Lotto:

Paweł Szpura (Wovoka / Cukunft / Purusha) i Mike Majkowski (Blip w/ Jim Denley), Roil (with Chris Abrahams & James Waples), Hailu Mergia Trio (with Hailu Mergia & Tony Buck) spotkali się razem w zespole Mikołaja Trzaski grając koncerty za ścieżką dźwiękową do filmu Róża. Wtedy wpadli na pomysł założenia zespołu który pomógłby im oderwać się od typowej współczesnej improwizacji którą czuli się nieco zmęczeni.

Do zespołu zaprosili Łukasza Rychlickiego (Kristen) z którym Paweł Szpura grał wielokrotnie w duecie, głównie w projekcie dedykowanym Albertowi Aylerowi. Pierwszy koncert zagrali ze sobą pod koniec 2012 roku i był to równocześnie początek zespołu LOTTO. Ich muzyka zawierała elementy rocka, improwizacji, country i noise. Debiutancki album ASK THE DUST ukazał się grudniu 2014 roku i wydało go Lado ABC. Płyta ukazała się tylko na winylu.

LOTTO występowało min. z The Necks, na renomowanych festiwalach takich jak: Konfrontationen w Nickelsdorfie, Festiwal Jazz Jantar w Gdańsku, KRAAK Festival w Aalst w Belgi (jako część instalacji Konrada Smoleńskiego), Festival Densités we Francji czy Enjoy Jazz w Heidelbergu.

Pod koniec 2015 roku zespół nagrał swoją drugą płytę. ELITE FELINE, ukazala się w kwietniu 2016 roku nakładem Instant Classic, tym razem razem także na CD. Muzyka zawarta na płycie dość zasadniczo różni się od debiutu, znajdują się na niej dwie kompozycje ROPE i POINTING TO A MARVEL. W utworze ROPE gościnnie pojawia się Przemysław Jankowiak aka 1988 obecnie znany głównie z duetu Syny. Wiosną i jesienią 2016 zespół planuje serię koncertów promujących nową płytę.

▶ Łukasz Rychlicki

gitarzysta. Znany głównie jako członek uznanego zespołu KRISTEN, z którym nagrał pięć płyt i zagrał wiele koncertów. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi, w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym avant-free jazzie. Z bratem Mateuszem Rychlickim tworzy duet Salto. Współpracuje min. z Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, Etamem Etamskim, Piotrem Kurkiem. Razem z Pawłem Szpurą i Mikołajem Trzaską tworzą trio Freegate.

▶ Mike Majkowski

kontrabasista. W 2005 roku ukończył Sydney Conservatorium of Music z najwyższą notą. Koncertował w kraju i za granicą. Jest członkiem wielu młodych formacji jazzowych stanowiących śmietankę sceny jazzowej Sydney. Współpracuje z Mikołajem Trzaską. Był członkiem jego zespołu podczas koncertu na OFF Festivalu w 2012 roku. Razem z Jimem Denleyem tworzy duet Blip. Obecnie występuje w trio razem z legendarnym Hailu Mergia (Etiopia) i Tonym Buckiem. Jest autorem dwóch płyt solowych.

▶ Paweł Szpura

perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, co sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim.

▶ Press:

http://polifonia.blog.polityka.pl/2014/12/15/livedonald-kontra-lotto/
http://weedtemple.net/post/108771284713/lotto-ask-the-dust
http://beehy.pe/best-of-2014/poland-3/#authors
http://polifonia.blog.polityka.pl/2014/12/29/2×14-plyt-roku-2014-polska/
http://1uchem1okiem.blogspot.com/2014/12/metalic-jazz-lotto-ask-dust.html?m=1
http://www.freejazzblog.org/2015/01/mike-majkowski-artist-deep-dive.html
http://www.popupmusic.pl/no/46/recenzje/2390/lotto-ask-the-dust
https://jazzkunde.wordpress.com/2015/02/03/lotto-ask-the-dust-lado-abc-2014/

▶ Patronaty Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Jazzarium.pl
PopUpMusic.pl
JazzSoul.pl
Instytut Improwizacji
JazzPRESS
musicNOW
Uwolnij Muzyke
FYH
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Radio Aktywne
Warsaw Insider
Polish Jazz
Glissando