Jon Irabagon Trio

Event details

  • 13.04.2016
  • 20:30
  • 40 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Wielokrotnie wyrażaliśmy naszą ogromną nadzieję i marzenie, aby gościć tych trzech muzyków razem na scenie.

W końcu będziemy mieli tą rzadką okazję zobaczyć ich na jedynym i pierwszym koncercie w Polsce. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie gościć tych wybitnych muzyków w ‘Pardon, To Tu’. Zapraszamy bardzo serdecznie na koncert saksofonisty Jon Irabagon, współpracującego z Cecil Taylor, Don Cherry czy Muhal Richard Abrams, legendarnego kontrabasisty Mark Helias i prawdziwej legendy amerykańskiego jazzu: współpracującego z Chick Corea, Paul Bley czy Anthony Braxton wybitnego 73-letniego perkusisty Barry Altschul (Trio Irabagona to pierwszy od ponad dwóch dekad skład, w którym Altschul występuje na żywo). Zapraszamy bardzo serdecznie!

▶ Jon Irabagon Trio
▶ Środa, 13.04.2016, g. 20:30
▶ Bilety: 40 PLN

▌Jon Irabagon Trio:

▂ Jon Irabagon – saksofon
▂ Mark Helias – kontrabas
▂ Barry Altschul – perkusja

▌Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl/ lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ▌

Trio rozpoczęło swoją wspólną karierę w 2010 roku od publikacji świetnie przyjętego albumu „Foxy”. Jon Irabagon Trio przedstawia muzykę o chłodnym brzmieniu, pełnym niepokoju i poczuciu alienacji w wielkomiejskiej przestrzeni. Wyeksponowany saksofon buduje napięcie, przywodzi na myśl Nowy Jork, ze swym brakiem wytchnienia, pustką i samotnością. Samego Jona Irabagona możemy pamiętać z niedawnego koncertu w Pardon, To Tu jednej z najbardziej szalonych grup w świecie muzyki improwizowanej – Mostly Other People do the Killing.

 

▌Jon Irabagon

lider grupy, to utalentowany saksofonista, laureat prestiżowej nagrody im. Theloniusa Monka, doceniany zarówno przez współpracujących z nim muzyków jazzowych tej klasy, co Herbie Hancock czy Dave Douglas jak i artystów, związanych z gatunkami odległymi od jazzu, takich jak Billy Joel czy Lou Reed.

▌Barry Altschul

Na osobną uwagę w zespole zasługuje legenda amerykańskiego jazzu Barry Altschul. Jego kariera rozpoczęła się w latach 60. XX u boku Chicka Corei, a wśród nazwisk, z którymi grywał, pojawiają się takie gwiazdy jak Anthony Braxton czy Lee Konitz. Trio Irabagona to pierwszy od ponad dwóch dekad skład, w którym Altschul występuje na żywo. Mimo ukończonych 70 lat prezentuje znakomitą formę i wciąż należy do grona najbardziej elektryzujących i twórczych perkusistów na świecie.

▌Mark Helias

Składu zespołu dopełnia basista Mark Helias, znany między innymi ze wspólnych nagrań z artystami tej miary co Anthony Braxton czy Cecil Taylor, ceniony także jako lider własnego tria Open Lose.

 

 

▶ Patronaty Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Jazzarium.pl
PopUpMusic.pl
JazzSoul.pl
Instytut Improwizacji
JazzPRESS
musicNOW
Uwolnij Muzyke
FYH
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Radio Aktywne
Warsaw Insider
Polish Jazz
Glissando