Gyedu-Blay Ambolley & His Sekondi Band (Ghana) – Jedyny Koncert w Polsce

Event details

  • 09.05.2023
  • 20:30
  • Aleja Armii Ludowej 14, Warszawa

Jest on nie tylko legendą ghanijskiego highlife’u i w swojej ojczyźnie potocznie nazwany “Jamesem Brownem Ghany“, ale tez pionierem, który w 1973 r. w skrzyżowaniu highlife’u, rapu, afrobeat’u, jazzu, soulu i funku, stworzył oryginalny styl muzyczny, tak zwany “simigwa” i tym samym wprowadził zupełnie nowy muzyczny rozdział w muzyce Ghany. Drodzy goście, mamy niezwykły zaszczyt zaprosić na jedyny w Polsce koncert saksofonisty i wokalisty Gyedu-Blay Ambolley wraz z jego 7-osobowym zespołem “Sekondi Band”. Prosimy przygotować buty do tańca, bo na tym koncercie miejsc siedzących nie przewidujemy.

Data: Wtorek, 09.05.2023
Wejście na koncert: 19:00
Rozpoczęcie koncertu: 20:30
Bilety: 89 zł (przedsprzedaż) / 99 zł (w dniu koncertu)
Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

▶ UWAGA: Na tym koncercie nie przewidujemy miejsc siedzących!

▶ Gyedu-Blay Ambolley & His Sekondi Band

Gyedu-Blay Ambolley – wokal, saksofon
Isaac Karikari – keyboards
Justice William – perkusjonalia, congas
Benjamin Osabotey – puzon
Charles Donkor – bas
Peter Kadesh – perkusja
Joshua Nkansah – gitara
Isaac Ansong – trąbka

Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, stacjonarnie w “Pardon, To Tu” przy barze (limitowana pula biletów kolekcjonerskich) oraz w salonach Empik. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane

Gyedu-Blay Ambolley

Dorastał w szczytowym okresie Highlife w Ghanie i był kluczową postacią w fuzji z wpływami soulu i funku z USA. Grał w wielu zespołach, w tym Houghas Extraordinaires, Meridians Of Tema, Ghana Broadcasting Band i Uhuru Dance Band, do którego został zwerbowany przez swojego przyjaciela, Ebo Taylora.

Gyedu-Blay Ambolley pojawił się na scenie muzycznej w 1973 roku z jazzującym, funkowym i soulowym brzmieniem Highlife, które nazwał simigwa-do. Budując swój własny styl simigwa i pozostawiając ślady na całym świecie, dziś ten wszechstronny, nieposkromiony i bardzo szanowany wokalista, kompozytor, bandleader, multiinstrumentalista, producent i “muzyczna siła życia” ma na swoim koncie ponad 30 albumów muzycznych.

Pod koniec lat 70-tych był już uznaną i wpływową postacią na ghańskiej i szerzej – zachodnioafrykańskiej scenie muzycznej. Chociaż jego klasyczne nagrania zostały obecnie wznowione przez tak cenione wytwórnie jak Analog Africa czy Mr Bongo, to jego najnowszy album Ketan, wydany został dla niewielkiej oficyny Agogo Records. Krążek nagrano w Ghanie z wyjątkowym zespołem Sekondi Band. Ambolley założył go około 7 lat temu i od tamtej pory konsekwentnie pracuje z nim nad ciągłym rozwojem współczesnej muzyki Afryki Zachodniej. Jest to dziewięcioosobowy kolektyw, w którego skład wchodzą najbardziej utalentowani muzycy z Ghany. Wszyscy doskonale rozumieją zamysł lidera, a na koncertach prezentują żywiołową, brawurowo wykonaną, współczesną wizję takich zachodnio-afrykańskich gatunków jak afro-funk, afrobeat czy highlife.