FLY (Mark Turner • Larry Grenadier • Jeff Ballard)

Event details

  • Monday | 13.06.2016
  • 20:30
  • 50 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

FLY Trio to zespół zajmujący szczególne miejsce na współczesnej, amerykańskiej jazzowej scenie muzycznej.

Tworzą go trzy wielkie indywidualności: wybitny saksofonista tenorowy Mark Turner, perkusista Jeff Ballard (Brad Mehldau Trio, Ray Charles, Chick Corea) i kontrabasista Larry Grenadier (Brad Mehldau Trio, Stan Getz, Joe Henderson). Ich wspólnie komponowana muzyka, to (powołując się na słowa Chica Corea) “coś zupełnie nowego, muzyczne doświadczenie intymności, głębokiej osobistej rozmowy i wulkan kreatywności”. Jest nam niezmiernie miło, że na swoim jedynym koncercie w Polsce zagoszczą własnie w Pardon, To Tu. Zapraszamy bardzo serdecznie!

❍ FLY (Mark Turner / Jeff Ballard / Larry Grenadier)
❍ Poniedziałek, 13.06.2016, g. 20:30
❍ Bilety: 50 PLN

❍ Mark Turner – saksofon tenorowy
❍ Jeff Ballard – perkusja
❍ Larry Grenadier – kontrabas
❍ Bilety

są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem (od godziny 19:00) ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów.

❍ Opis

Muzycy FLY to określeni muzycznie indywidualiści, którzy spotkali się aby połączyc swe odmienne doświadczenia i stworzyć doskonale współbrzmiące i oryginalne Trio. Każdy z muzyków ma na swym koncie szereg indywidualnych dokonań i swój własny, rozpoznawalny styl.

Muzyka Fly według ich samych, to połączenie wielu muzycznych eksperymentów, tradycji, historii i misteriów. Artyści tworzą róznorodność brzmień w bezpretensjonalny sposób – wyrażając pełną gamę swych możliwości bez zbędnych zabiegów w prostocie i czystosci formy.

W swej głęboko zakorzenionej miłości do jazzowej tradycji, muzycy FLY czerpią z niej by rozwijać się w kierunku coraz szerszej palety tonalnych brzmień wykorzystując swe bogate doświadczenia zdobyte w trakcie solowych występów.

❍ Mark Turner

Porywający saksofonista, absolwent znamienitego Berklee College of Music, współpracujący z takimi gwiazdami jak Kurt Rosenwinkel, Dave Holland, Paul Motian, Brad Mehldau, John Pattitucci, Dave Douglas, Billy Hart, Lee Konitz, James Moody. Podobnie jak Jeff Ballard, jest członkiem Brad Mehldau Trio i uczestniczył w nagraniu płyty “Pat Metheny & Brad Mehldau”.

❍ Jeff Ballard

Wybitny perkusista jazzowy. W latach 1988 – 1990 koncertował z Rayem Charlesem. Od 1990r. mieszka w Nowym Jorku i współpracuje z takimi artystami jak: Chick Corea, Mike Stern, Lou Donaldson, Buddy Montgomery, Danilo Perez, Kurt Rosenwinkel, Joshua Redman. Jest członkiem Brad Mehldau Trio, z którym nagrał płytę “Pat Metheny & Brad Mehldau” uznaną przez Down Beat za najlepszy album 2007 roku.

❍ Larry Grenadier

Już jako nastolatek grał koncerty z Joe Hendersonem, Stanem Getzem, Bobbym Hutchersonem. W 1990 roku zamieszkał w Bostonie, gdzie dołączył do Gary Burton’s Band. W Nowym Jorku współpracował m. in. z Betty Carter, Joshua Redmanem, Danilo Perezem, Davidem Sanchezem, Tomem Harellem, Joe Hendersonem, Johnem Scofieldem, Patem Methenym, Paulem Motianem, Charlesem Lyoydem.

 

❍ Patrony Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Jazzarium.pl
PopUpMusic.pl
Radio Aktywne
Instytut Improwizacji
Warsaw Insider
musicNOW
Glissando
FYH
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Uwolnij Muzyke
JazzPRESS
Polish Jazz
JazzSoul.pl