Ecstatic Peace Library Love-In with Thurston Moore (Sonic Youth) • Debbie Googe (My Bloody Valentine)

Event details

  • 02.07.2015
  • 20:30
  • 60 PLN
KUP BILET / BUY TICKETS

 

W czwartek, 02.07.2015 o godzinie 20:30 w ‘Pardon, To Tu’ z okazji ‘Ecstatic Peace Library Love-In’ będziemy gościć

pod hasłem “Poetry & Music” m.in. Thurston Moore (Sonic Youth) / Debbie Googe (My Bloody Valentine) / James Sedwards (Nøught) i innych…. Zapraszamy bardzo serdecznie! 😉

Special Guest: DJ JoJo z Paryża.

Wstęp: 60 PLN

/// » Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed wydarzeniem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każde płatne wydarzenie zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym wydarzeniem ‘na bramce’ – do wyczerpania zapasów. ///

 

» Thurston Moore

to artysta, bez którego amerykańska scena alternatywna byłaby nie tyle uboższa, co przede wszystkim brzmiała by zupełnie inaczej. Trudno ocenić jego wpływ na brzmienie dziesiątek zespołów i setek płyt, które ukazały się w ciągu ostatnich czterech dekad. W 1976 roku, osiemnastoletni wówczas Moore przeniósł się do Nowego Jorku, żeby zacząć grać punk. W 1981 razem z Kim Gordon powołał do życia jeden z najważniejszych rockowych zespołów w historii rocka – Sonic Youth.

Sonic Youth wydali 17 albumów studyjnych, a to jedynie część dyskografii samego Moore’a, który przez lata współpracował z R.E.M., Yoko Ono, Johnem Zornem, Glennem Brancą, black-metalową formacją Twilight i wieloma innymi. Wybrany przez Rolling Stone’a 34 najlepszym gitarzystą świata komponował muzykę do filmu, nagrywał albumy z muzyką eksperymentalną i improwizowaną.

Po zawieszeniu działalności Sonic Youth powołał do życia zespół Chelsea Light Moving (gitarzystka zespołu Samara Lubelski zagrała w Pardon, To Tu w 2014 roku) oraz wrócił do solowego projektu, muzycznie najbardziej zbliżonego do dokonań macierzystej formacji.

 

» Deborah Ann “Debbie” Googe

jest angielską basistką takich legendarnych zespołów rockowych alternatywnych jak My Bloody Valentine i Primal Scream. Przed dołączeniem do zespołu My Bloody Valentine, grała w zespole Bikini Mutants w swoim rodzinnym mieście Yeovil. Googe przeniosła się z Yeovil do Londynu, gdzie na początku 1985 roku jej była dziewczyna poleciła ją jako basistkę Kevinowi Shields i Colm Ó Cíosóig z My Bloody Valentine. Dołączyła do zespołu po przesłuchaniu w kwietniu, opuściła grupę 10 lat później.

Googe znana jest z jej ochrypłego stylu gry, szczególnie w działalności w MBV z którymi obecnie współpracuje na trasach koncertowych. W 1996 wraz z jej ówczesną dziewczyną Katharine Gifford stworzyła grupę Snowpony w którym wydały trzy albumy i cztery EPki . Od czasu do czasu gra na klawiszach w zespole Pimmel Anche oraz gra na perkusji i śpiewa w chórkach dla Rockhard. W 2014 roku Thurston Moore zaprosił ją do solowego projektu The Best Day gdzie działa obok Steve’a Shelley i James’a Sedwardsa.

» James Sedwards

to angielski gitarzysta, muzyk i kompozytor, pracuje głównie w rejonie alternatywnego rocka. Początkowo znany jako lider zespołu Nøught. Sedwards znany jest ze swoich wybitnych umiejętności gry na gitarze, został m.in. w 1998 roku wicemistrzem w konkursie Narodowy Gitarzysta Roku, który odbył się na Wembley. W wielu z jego projektów, gra dodatkowo na gitarze basowej. Odnotowano również, że grywał na gitarze za pomocą wiertarki.

 20130316-thurston-x500-1363441497