Anewal – Desert Blues From Niger

Event details

  • Wednesday | 25.02.2015
  • 20:30
  • 30 PLN
KUP BILET / BUY TICKETS

Niektórzy może pamiętają nasz zeszłoroczny koncert zespołu z Nigeru Etran Finatawa, kiedy muzycy nas

oczarowali swoim niesamowitym saharyjskim bluesem. Lider, gitarzysta i wokalista tego niezwykłego zespołu, Alhousseini Mohamed Anivolla, powraca ze swoim solowym projektem pod koniec lutego do ‘Pardon, To Tu’, aby wraz z dwoma muzykami nas kolejny raz wprowadzić w tą bogatą muzykę ludu saharyjskiej pustyni Tamashek.

Anewal [NE]

Środa 25.02.2015, g. 20:30

Bilety: 30 PLN

Bilety można nabyć online (www.pardontotu.pl) / przy barze / ‘na bramce’

◊ • Alhousseini Anivolla – gitara, tekedebena, śpiew
◊ • Jean Gnonlofoun – gitara basowa, śpiew
◊ • Mahmoud Fadl – perkusjonalia

Alhousseini Mohamed Anivolla od 2004 roku odwiedził z zespolem ‘Etran Finatawa’ 44 krajów na całym świecie. Wszystkie cztery albumy tego zespołu zostały wyprodukowane przez World Music Network Londyn i zostały entuzjastycznie przyjęte przez międzynarodową prasę.

W ciągu tych wszystkich lat Alhousseini miał dużo okazji do spotkań z muzykami z całego świata. Tworzył z Chicha Libre z Los Angeles, Colin Bass (UK), perkusistami The Dhol, Eric Triton (Mauritius), Guy Buttery i Steve Newman (RPA), Andrew Bird (USA) i Malebo Mothema (RPA).

Wszystkie te podróże, inspiracje i kooperacje zaowocowały w 2011 powzięciem decyzji o rozpoczęciu kariery solowej. Rezultatem jest album „Anewal” (World Music Network). Anewal „Walking Man” jest dziennikiem jego osobistej podróży z pustyni do miasta, na arenę międzynarodową i z powrotem.

Dzięki możliwości podróży, artysta wykorzystuje swoją muzykę aby tworzyć świadomość bogactwa kulturowego swoich ludzi i wielu kultur Nigru. W jego piosenkach, a także w licznych wywiadach i wypowiedziach na forach dyskusyjnych, ostrzega przed utratą różnorodności kulturowej na całym świecie. Mówi o przemianach społecznych, zmianach klimatycznych i ich bezpośrednim wpływie na jego ludzi.

Alhousseini od 2005 jest intensywnie zaangażowany w pracy wychowawczej, za granicą i w jego własnym kraju, uwrażliwia dzieci na temat tożsamości kulturowej jako siły napędowej rozwoju.