Event details
- Sunday | 23.04.2023
- 20:30
- Aleja Armii Ludowej 14, Warszawa
W drugiej połowie kwietnia będziemy świętować wraz z ośmioma muzykami z Polski i Hiszpanii 5-lecie jednej z najciekawszej platformy artystyczno-wydawniczo-koncertowej pod tytułem “L.A.S (Listening And Sounding)”, której twórca jest nikim inny jak jeden z najprężniej działających i awangardowych polskich trębaczy – Piotr Damasiewicz. W wyniku okrągłego jubileuszu mamy zaszczyt zaprosić tego wieczoru na trzy koncerty, które połączy jeden wspólny mianownik, czyli L.A.S. Zapraszamy bardzo serdecznie! Zapraszamy i do zobaczenia!
▶ Data: Niedziela, 23.04.2023
▶ Wejście na koncert: 19:00
▶ Rozpoczęcie koncertu: 20:30
▶ Bilety: 49 zł (przedsprzedaż) / 59 zł (w dniu koncertu)
▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
▶ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).
▶ Piotr Damasiewicz L.A.S + Goście
➳ Piotr Damasiewicz – trąbka, harmonium, głos, instrumenty perkusyjne
➳ Kuba Wójcik – gitara, elektronika
➳ Grzegorz Lesiak – gitara
➳ Liba Villavecchia – saksofon altowy
➳ Àlex Reviriego – kontrabas
➳ Vasco Trilla – perkusja
➳ Zbigniew Kozera – bas, guimbri
➳ Qba Janicki – perkusja
▶ Program
• Piotr Damasiewicz / Kuba Wójcik – Diavolezza
• Skawa (Damasiewicz / Lesiak / Villavecchia / Reviriego / Trilla)
• Piotr Damasiewicz “Into The Roots” (Damasiewicz / Kozera / Janicki)
▶ Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, stacjonarnie w “Pardon, To Tu” przy barze (limitowana pula biletów kolekcjonerskich) oraz w salonach Empik. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane
▶ L.A.S
W 2023 roku mija 5 lat od pierwszych zrealizowanych inicjatyw koncertowych i pierwszego nagrania płyty pod szyldem L.A.S. (Listening And Sounding). “Stream Of Moody” (wydana w 2019), stała się prototypem katalogowej jedynki “Viennes Connections”, która odpowiadała założeniom ideowym i wydawniczym Damasiewicza.
Celem L.A.S. – oprócz samego wydawania muzyki jest propagowanie sztuki i muzyki poprzez wspólne jej doświadczanie na linii słuchacz-muzyk, artysta-widz. Powstała energia podczas koncertów i nagrań live pozwala stworzyć wyjątkowe wydawnictwa.
L.A.S. jest platformą artystyczną i społecznościową koncentrującą się na współtworzeniu i współistnieniu niewymuszonych relacji międzyludzkich. To realizacja wzajemnej potrzeby dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, przebywania w harmonii i naturze, wzajemnego poszanowania przestrzeni, budowania relacji ze światem, spojrzenie z dystansem na to co wokół się dzieje, koncentracja na własnych potrzebach, słuchanie siebie i innych, odmienne postrzeganie świata, zgoda z naturą i samym sobą, kierowanie się intuicją.
To wszystko przyświeca Piotrowi Damasiewiczowi m.in. takie zasady są realizowane w jego inicjatywie koncertowo-wydawniczej-warsztatowej. L.A.S. to w pewnym sensie platforma, dzięki której będzie można się zatrzymać i zastanowić lub porozmawiać o rzeczach istotnych dla każdego. Podstawą tych spotkań jest dźwięk i otwarcie się na słuchanie.
▶ Prasa
* Piotr Damasiewicz / Kuba Wójcik – Diavolezza
“Teoretycznie to muzyka zawieszona między szwajcarskim krajobrazem a transową formułą muzyki z Indii. W rzeczywistości na pierwszy plan wychodzi jednak umiejętność bardzo delikatnego budowania przestrzeni akustycznej – wyćwiczona przez obu muzyków w nurtach otwartej improwizacji – i ciągle jednak jakaś słowiańska wrażliwość. Jak w wielu różnorodnych przedsięwzięciach Damasiewicza. I jeszcze olbrzymia dynamika – aż po intensywne dronowe pejzaże z ekspresyjnymi,
emocjonalnymi wokalizami.” – Bartek Chaciński (Polityka)
* Skawa
“Jest to prawdopodobnie najlepszy polski wydawnictwo tego gatunku, porównywalny z najlepszymi dokonaniami Freda Fritha (ex-Henry Cow), Thurstona Moore czy Lee Ranaldo (obaj ex-Sonic Youth).” – Maciej Lewenstein (Polish Jazz Recording & Beyond)
▶ Piotr Damasiewicz (www.piotrdamasiewicz.com)
kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz studiów gry na trąbce kształcił się w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu – w tym chorału gregoriańskiego. Studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX-wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu.
▶ Àlex Reviriego (https://alexreviriego.bandcamp.com/music)
Jest jednym z najbardziej aktywnych i poszukiwanych muzyków sceny muzyki eksperymentalnej w Hiszpanii. Jego zaciekły i kanciasty styl można usłyszeć w dziesiątkach albumów wydanych w różnych międzynarodowych wytwórniach, a także w różnych oprawach koncertowych.
▶ Vasco Trilla (https://vascotrilla.com)
Jeden z najbardziej aktywnych, wszechstronnych i kreatywnych perkusistów sceny barcelońskiej. Nagrał ponad 100 albumów od free improwizacji, jazz rocka po progresywny rock metal i muzykę ambient. Jest muzykiem z dużym doświadczeniem – większość jego kariery rozwinęła się na arenie międzynarodowej, zwłaszcza na scenie polskiej, holenderskiej i portugalskiej.
▶ Liba Villavecchia (http://www.libavillavecchia.com)
Spędził większość z ostatnich 40 lat poświęcając się muzyce Free Jazz i Free Improvisation w Barcelonie. Niestrudzony promotor tego rodzaju muzyki, w latach 90-tych był częścią TRIO LOCAL, wraz z pianistą Agustí Fernándezem i samplerem Joan Saura, z którymi wydał albumy Trio Local I (1999), Trio Local+ (2022) i Vitralls (2010), a także z którymi stworzył kolektyw IBA Improvisers, aktywny przez wiele lat w Barcelonie jako organizator koncertów.
▶ Grzegorz Lesiak (https://www.tatvamasi.pl)
Gitarzysta, kompozytor, producent, aranżer, w latach 1998 – 2003 współtwórca i uczestnik ważnych zespołów folkowych, z którymi zagrał wiele koncertów w Europie, laureat konkursu „Nowa Tradycja” 2001, organizator międzynarodowych tras koncertowych. Wydawał płyty w Cuneiform, Requiem, Obuh, Audio Cave, twórca festiwalu / cyklu spotkań muzycznych Muzyka Ucha Trzeciego, w którym udział brali tacy twórcy jak: Martin Küchen, Piotr Damasiewicz, Mikołaj Trzaska, Vasco Trilla, Yedo Gibson, Luis Vicente, Peter Orins, Jeremy Ternoy, Ivann Cruz, Ken Vandermark, Alex Reviriego, Liba Villavecchia. Twórca projektu „Wieża Mistrzów”, czyli cykl solowych, koncertów akustycznych w Wieży Trynitarskiej w Lublinie. Założyciel zespołu Tatvamasi.
▶ Zbigniew Kozera
Mieszka i studiuje we Wrocławiu, był współtwórcą takich inicjatyw, jak: M.A.T.A, Power of the Horns, Imprographic, Melting Pot. Razem z Mateuszem Rybickim współtworzył Impro Travel Nights oraz trio Fleshmachine. W 2012 roku podczas Avant Art Festival brał udział w przedsięwzięciu Alpenglow z improwizującymi muzykami z Austrii i Polski, a rok później z Piotrem Damasiewiczem i Oscarem Aichingerem w ramach Melomaniac Corner wystąpił w wiedeńskim klubie Porgy & Bess.
▶ Kuba Wójcik
gitarzysta i kompozytor zamieszkały w Warszawie, Polska. Założyciel i lider zespołów: Minim feat. Sainkho, Kuba Wójcik’s Threak (feat. Bruun i Davidsen), Mad Ship. Eksploruje również ambientowe instalacje dźwiękowe. Zdobył “Debiut roku 2016” (przez Polish-Jazz Blog) za swój debiutancki album Minim Experiment – “Dark Matter”. Grał na festiwalach i w klubach w Danii, Niemczech, Holandii, Austrii, Czechach i Polsce. Był m.in. członkiem międzynarodowego programu “You Me – Young Musicians play Europe”. Ukończył studia na Wydziale Jazzu Jazzu w Akademii Muzycznej w Gdańsku, oraz odbył stypendium w Konserwatorium Muzyki Rytmicznej w Kopenhadze. Conservatory w Kopenhadze. Współpracował z takimi artystami jak: Rolf Kuhn, Peter Bruun, Nils Davidsen, Sainkho Namtchylak i wielu innych. Eksplorując muzyczny świat, który wyłania się pomiędzy kulturą a naturą, miastem a dziką przyrodą, tworzy swój unikalny język muzyczny. Zawiera on minimalistyczne podejście i równowagę pomiędzy elektroniką a naturalnymi dźwiękami.