2 Nights with Fanfare Ciocărlia [RO] – SOLD OUT!!!

Event details

  • Thursday | 01.09.2022
  • 20:30
  • Al. Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

 

KUP BILET / BUY TICKETS

 

**** BILETY NA OBA DNI (ŚRODA, 31.08. i CZWARTEK, 01.09.2022) ZOSTAŁY WYPRZEDANE!!! ****

Według BBC są obecnie najsłynniejszą bałkańską orkiestrą dętą na świecie. Pochodzący z położonej w północno-wschodniej Rumunii, romskiej wioski Zece Prăjini, 12-osobowy zespół przez ponad dwie dekady wydal 10 płyt, a ich muzyka, która słynnie z szalonej precyzji w karkołomnych tempach, nadała im status kultowych i sprawiła, że na stałe zagościli na scenie muzycznej od punka po klasykę.

Jesteśmy zaszczyceni, że z okazji jubileuszu 25-lecia zespołu, swoimi dwoma koncertami w Pardon, To Tu ponownie po 14 latach zawitają do Warszawy. Bardzo serdecznie zapraszamy na dwa wieczory z legendarnym zespołem Fanfare Ciocărlia!

▶ Środa / Czwartek, 31.08. / 01.09.2022, g. 20:30
▶ Bilety 1-Dniowe: 89 zł (przedsprzedaż) / 99 zł (w dniu koncertu)
▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warowszawa
▶ Uwaga, na tym koncercie nie będzie miejsc siedzących, tylko stojące

▶ Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going., stacjonarnie w “Pardon, To Tu” przy barze (bilety kolekcjonerskie) oraz w Empikach. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.

▶ Fanfare Ciocărlia:

orkiestra dęta pochodząca ze wsi Zece Prăjini w północno-wschodniej Rumunii. Członkowie zespołu zaczynali od grania na weselach i chrztach w pobliskich wioskach. W październiku 1996 roku niemiecki producent muzyczny Henry Ernst przybył do Zece Prăjini i namówił kilku tamtejszych muzyków do zrzeszenia się w zespół muzyczny. Zdecydowali się na nazwę Fanfare Ciocărlia – Fanfare to francuskie słowo, które przeszło do języka rumuńskiego i określa orkiestrę dętą, zaś Ciocărlia to rumuńskie słowo określające skowronka. Od czasu, gdy zostali odkryci przez Ernsta, który jest ich menedżerem, odegrali około tysiąca koncertów w pięćdziesięciu krajach świata.

Ich styl muzyczny pochodzi głównie od tradycji muzyki tanecznej romskiej i rumuńskiej, ale używają też elementów z muzyki tureckiej, bułgarskiej, serbskiej i macedońskiej. Słyną z szybkich i skomplikowanych rytmów, staccato na klarnecie i solo na saksofonie i trąbce, czasami przekraczających tempo 200 uderzeń na minutę.

W 2006 roku zespół otrzymał nagrodę BBC Radio 3 Awards for World Music w kategorii Europa.