Olak • Zakrocki • Wielecki

Event details

  • 10.01.2016
  • 20:30
  • 20 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Istotą tego projektu jest improwizacja. Otwarta, niczym nieskrępowana. Muzycy tworzący ten trio mają za sobą różne doświadczenia:

Występowali na najważniejszych festiwalach jazzowych, grali z orkiestrami symfonicznymi, czy komponowali i wykonywali muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Jest to dla nas ogromna radość ze po raz pierwszy na naszej scenie bedziemy gościć wybitnego polskiego gitarzystę Marcina Olaka wraz z skrzypkiem Patrykiem Zakrockim i perkusjonalista Mikolajem Wieleckim. Zapraszamy bardzo serdecznie!

• Marcin Olak • Patryk Zakrocki • Mikołaj „Miki” Wielecki [PL]

• Niedziela, 10.01.2016, g. 20:30

• Bilety: 20 PLN

|| Marcin Olak – gitara akustyczna / klasyczna
|| Patryk Zakrocki – skrzypce
|| Mikołaj „Miki” Wielecki – perkusjonalia

 

/// » Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ///

 

Olak. Zakrocki. Wielecki. Spontaneous Chamber Music.

Łączy ich wrażliwość i chęć wspólnego szukania nowych dźwięków. I o tym właśnie jest ten projekt. W grudniu zeszłego roku, nakładem Fundacji Słuchaj, ukazała się pierwsza płyta tria, “Spontaneous Chamber Music, Vol. 1”.

 

» Marcin Olak

gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk improwizujący i eksperymentujący, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina.

Jako jeden z nielicznych gra jazz na gitarze klasycznej i akustycznej, wykorzystując specyficzne możliwości brzmieniowe i artykulacyjne tych instrumentów, gra też na gitarach elektrycznych.

Marcin chętnie porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyką współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną. Koncertuje i nagrywa solo i w zespołach: od formacji free – jazzowych, poprzez orkiestrę symfoniczną, aż do klasycznych zespołów kameralnych. Marcin także aranżuje i komponuje: jest autorem utworów kameralnych, tematów jazzowych i piosenek, nie stroni także od większych form.

Marcin występował na licznych festiwalach: Ad Libitum (2014), Bridges (2014), Fre3 Jazz Days (2012), Warsaw Summer Jazz Days (2013, 2008 – ten koncert został zarejestrowany przez TVP Kultura), Warszawski Festiwal Gitarowy (2013, 2008), Guitar City (2005, 2008), Warszawska Jesień (2007), Jazz na Buduku (2006, 2008), Jazz w Ruinach (2007), Jazz Juniors (2005), Warsaw Underground Jazz (2003) i innych.

Marcin jest także ceniony jako muzyk sesyjny. Ma na koncie współpracę z wieloma wybitnym artystami: m.in. z Leszkiem Potasińskim, Michałem Bajorem, Korą i Antoniną Krzysztoń. Występował także z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Symfoniczną Teatru Narodowego, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej i innymi. Gitarzysta ma na koncie koncerty w najbardziej prestiżowych salach w Polsce, nagrania i koncerty dla radia i telewizji.

» Patryk Zakrocki

muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa na skrzypcach lub altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku. Patryk Zakrocki zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Dyryguje zespołami improwizatorów i sam improwizuje i komponuje.

Opublikował 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych i filmów fabularnych, animowanych, dokumentalnych, krótkometrażowych i niemych. Wśród tych ostatnich znalazły się etiudy studenckie Romana Polańskiego, filmy eksperymentalnie Themersonów i animacje lalkowe Władysława Starewicza.

Autorska ścieżka dźwiękowa napisana do obrazów, poza licznymi pokazami w Europie, była do tej pory prezentowana w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Chinach i Japonii.

Patryk Zakrocki prowadził cykl koncertów Galimadjaz, współtworzył „Inwazję dźwięku” w Zachęcie, prowadził znany ze słuchowisk Zakład Produkcji Dźwięku. Jako improwizator wystepował z Pawłem Szamburskim, Fredem Frithem, Kazuhisa Uchihashi, Tetuzi Akiyama, Norbertem Kubaczem, Raphaelem Roginskim, Michałem Górczyńskim, Noelem Ackchote, Paulem Brody, Alanem Bernem, Maciem Morettim, Hubertem Zemlerem, Michaelem Zerangiem i wieloma innymi wybitnymi muzykami.

» Mikołaj „Miki” Wielecki

Ukończył Iberystykę w Warszawie pracą o rumbie kubańskiej. Grę na etnicznych instrumentach perkusyjnych studiował w Byhoojskollen (Dania) a przede wszystkim u źródeł: w Hawanie, gdzie przebywał w latach 1999-2000, 2002 i 2007, w Rio de Janeiro (2010) oraz w Andaluzji (2006, 2008, 2012).

Koncertował i nagrywał z takim artystami i zespołami jak: Natalia Natu Przybysz, Pablo Pavo i Praczas, Masala Sound System, Antonina Krzysztoń (folk), Rei Ceballo i Calle Sol, Magda Navarrete i Noche de Boleros (muzyka latynoska), Big Band Zbigniewa Namysłowskiego, Włodek Pawlik, Lora Szafran, Aga Zaryan (jazz), Vavamuffin (reggae) i Kora Jackowska.

Jest założycielem i liderem grupy perkusyjnej Ritmodelia i szkoły Ritmo Bloco a także aktywnym muzykiem sesyjnym – ma na swoim koncie blisko 50 nagrań płytowych i ścieżek dźwiękowych do filmów.