12. Grudnia 2011 
zapraszamy bardzo serdecznie na przedostatni koncert tego roku w “Pardon, To Tu”
i bedzie to jeden z tych, o ktorych marzylismy, aby u nas goscili!! – – 
Maciej Trifonidis wraz z Tomaszem Dabrowskim, Robertem Zelazko, 
Piotrem Domagalskim oraz Krzysztofem Szmanda!! 
czyli
 “TRIFONIDIS illuminations SEXTET”
zapraszamy serdecznie!!!
 “iluminacja”- stan umysłu, w którym człowiek zbliża się do poznania prawdy…

“iluminacja” – …obiekt oświetlony przez źródło światła, jak i przez światło odbite od innych obiektów …
**********************************************************************

**************************AKTUALIZACJA*****************************
z quintetu zrobil sie sextet, i dolaczy WOJCIECH PULCYN!!!
**********************************************************************
WSTEP: 10 zl
Maciej Trifonidis
(ur. 24 lutego 1974 w Warszawie) kompozytor, saksofonista, multiinstrumentalista, producent muzyczny, realizator dźwięku. Muzyka Trifonidisa jest różnorodna, kompozytor niczym podróżnik wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety… Jego muzykę charakteryzuje niezwykła energia, zabawa fakturą i formą. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów w kompozycjach Trifonidisa usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno -filmowe nastroje. W wielowątkowych utworach odnajdziemy wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i etnicznej. W swojej muzyce twórca ten łączy brzmienia akustyczne z elektroniką, oscylując między improwizacją a precyzyjnym zapisem utworów. Działalność kompozytorska to jedna z trzech głównych dróg artysty. Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazzowej, world music i muzyki improwizowanej. A jako producent i realizator dźwięku i wydawca (slowdown records) tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (Trifonidis Studio).
Płyty :
Horny Trees (Horny Trees) /2007
Tricphonix (Tricphonix ) /2007
Trifonidis Orchestra (Trifonidis Orchestra) /2008
Trifonidis Free Orchestra ( …be like a child…) /2009
Horny Trees (Branches Of Dirty Delight) /2009
Trifonidis Downtown Project (Downtown) / 2010
Trifonidis Downtown Sextet ( growl and whisper) /2010
Tricphonix (Street Band- the Dudes ) /2010
Trifonidis (music illustration I,II) /2010
Trifonidis (roots)/ 2011
Trifonidis Downtown Solo (december 2011)
Trifonidis Orchestra (?) (february 2012)
Tomasz Dąbrowski
gra na trąbce i na instrumencie nazwanym przez niego ‘Balkan-Horn ‘, do tego jeszcze na fortepianie i perkusji.Jego mocne, charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie inspirowane jest folkiem wschodnioeuropejskim, awangardą Berlińską i współczesną sceną muzyki improwizowanej.Absolwent PSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale jazzu.Obecnie student wydziału kompozycji na The Carl Nielsen Academy Of Musicw Odense,wDanii. Na swoim koncie ma wiele nagród, m.in: Wraz ze swoim kwartetem zdobył 1 miejsce na XI Ogolnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu (2008). Na tym tez konkursie został uznany za najlepszego instrumentalistę. Przewodniczącym w jury był Zbigniew Namysłowski. Na Festiwalu Młodych Talentów, organizowanym przez Klub Tygmont oraz Uniwersytet Warszawski – „Nadzieje Warszawy 2008″, Tomasz Dąbrowski Quintet został uznany za Najlepszy Zespół. W jury zasiadali Andrzej Jagodzinski (przewodniczący), Jerzy Małek i Paweł Brodowski.W 2009 roku Tomasz Dąbrowski otrzymał nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Konkursie w ramach XI Lotos Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazzowa, grając z Polsko-Duńskim „OFF-QUAR-TET”. W grudniu 2009 został zaproszony by zagrać jako jeden z 6 wybranych solistów z Danii w projekcie CROSSROAD z takimi postaciami jak Ole Matthiessen/Henrik Dhyrbye/Ole Streenberg, jedni z najbardziej znanych muzyków ‘hard-bopowych’ w Danii. Latem 2010 wydał DVD: LIVE IN KIEV, razem z zespołem OFF-QUAR-TET, oraz Shockola+PL & Leopolis Orchestra. Koncert odbył się w ramach międzynarodowego festiwalu JazzBez w 2009 roku.W lipcu 2011 nakładem magazynu Jazz Forum, ukazała się płyta OFF-QUAR-TET, przyjęta bardzo entuzjastycznie przez krytyków i słuchaczy.Aktualnie trwają pracę nad ukończeniem najnowszego nagrania w trio, ze światowej klasy muzykami. Anders Mogensen i Nils Bo Davidsen, to uznani, bardzo doświadczeni muzycy z Danii, mający na koncie współpracę z takimi nazwiskami jak m.in. Michael Brecker, Jerry Bergonzi, Tim Berne czy Marc Ducret.Do końca 2011 roku, zrealizowane zostaną również nagrania z projektem FREE4ARTS: TOMASZ DABROWSKI / MACIEJ OBARA / ANDREAS LANG /ANDERS MOGENSEN. Nagrania poprzedzone będą trasą koncertową w Danii, Polsce i na Ukrainie.
Robert Żelazko
w 2006 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina
w Warszawie w klasie puzonu u prof. Romana Siwka oraz Hochschule für Musik und Theater w Hannoverze. Od 2007 roku jest solistą Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Teatro Municipal w Santiago de Chile. Finalista konkursu puzonowego w Las Vegas w 2007 oraz zdobywca III miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Puzonowym w Warszawie.
Gra w formacjach Trifonidis Free Orchestra, Big Band Akwarium.
Piotr Domagalski
kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent S.M. II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtwórca zespołu “levity”, także muzyk sesyjny. Współpracował z artystami o bardzo różnej proweniencji, m.in. z Januszem Muniakiem, Leipzig Bach Festival Orchestra, Basią Stępniak – Wilk, Stanem Borysem, zespołem “Trzy dni później”, Piotrem Polkiem…


  Krzysztof Szmańda

wszechstronnie wykształcony perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie perkusji. Współpracował z orkiestrami Sinfonia Varsovia i Filharmonii Narodowej. Odbył dwuletnie studium podyplomowe (w latach 2000-2002) na USC Thornton School of Music w Los Angeles, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem m.in.: Petera Erskine’na, John’a Clayton’a. Równolelge pobierał nauki na Henry Mancicni Institute, gdzie w ramach programu perkusyjnego miał możliwość występowania u boku takich muzyków jak Dianne Reeves, Billy Childs, Shirley Horn, Christian McBride, Herbie Hancock, Quincy Jones. Od 2002 roku na stałe pracuje w Operze Narodowej w Warszawie, z którą wielokrotnie występował za granicą (m.in.:w Moskwie, Londynie, tournee po Japonii). Jest członkiem kwartetu jazzowego Soundcheck, z którym zdobył I nagrodę na konkursie jazzowym w Ustii nad Łabą w 2004 roku oraz Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą 2005. Na tym samym festiwalu Krzysztof Szmańda uhonorowany został wyróżnieniem indywidualnym.