Drodzy goscie, juz dzisiaj odbedzie sie ten wyjatkowy koncert, na ktory zapraszamy wszystkich naszych gosci bardzo serdecznie!!! 

Czwartek, 04.10.2012 o godz. 20:30 

JACHNA / BUHL




Duet Wojtek Jachna i Jacek Buhl, powstał zimą 2009 roku w dość mało zaskakujących okolicznościac: 
“…..po prostu spotkaliśmy sie w pomieszczeniu, w klubie MÓZG gdzie ćwiczymy, i ćwiczą zespoły w których gramy, i zaczeliśmy grać. Grało się naprawde dobrze, postanowiliśmy spotkać sie ponownie, i znowu pograć…”
Jak łatwo się domyślić znowu było miło, postanowiliśmy więc kontynuować ten wątek. 
Wiosną tegoż 2009 roku nagraliśmy materiał na płytę we wsi SUCHARY, przy pomocy Jarka Hejmana z Madżonga Studio. Ideą naczelną jest spotkanie i improwizacja wraz z otwieraniem się na wszelkie jej przejawy. Duet nazwaliśmy od naszych nazwisk, bo w przyszłości mamy nadzieję rozszerzać skład tego projektu. Wpływy muzyczne to oczywiście wszystko co można dookoła dzisiaj usłyczeć, a mozna usłyszeć wiele. 
Nowa płyta duetu Jachna/Buhl “Niedokończone książki”
nagrana została w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. 
Realizatorem nagrań był Nicolas de la Vega, student reżyserii dzwięku.
Na płycie pojawia się wiele “wyimprowizowanych” fragmentów, i wraz z kilkoma przygotowanymi numerami, ukazują duet w formule bardziej poszukującej. Nie bez znaczenia jest miejsce nagrań, które otwiera na poszukiwania akustyczne, choc tradycyjnie nie brakuje odwołań do elektroniki.
Muzyka jest bardziej oszczędna, miejscami surowa. Perkusja i Trąbka staraja się razem dialogować i napędzać wspólnie muzykę. Mam wrażenie, że sie udało..
Jacek Buhl
Niegdys Muzyk związany z Variete (LP “Bydgoszcz”, singiel ” Te Dni” oraz “I znowu ktoś przestawił kamienie”), Trytonami (LP “Tańce bydgoskie”, “Zarys Matematyki Niewinnej”) 
oraz formacja 4 Syfon (LP ” Jestem w Kinie”, “To Prawda”, “Baterie”, “New Tango”). 
Grając w Variete równoczesnie współpracował z formacja Henryk Brodaty. Tam spotkał przyszłych załozycieli klubu i zespołu Trytony i klubu MOZG: Sławka Janickiego, Tomasza Gwincińskiego, Jacka Majewskiego, Macieja Wasilewskiego, Piotra Kaliskiego, Tomka Waszaka, Piotra Różyckiego, Rafała Budzbona. Kreatywośc i otwartość tych osób miała wielki wpływ na sposób gry i dalsza działalność Jacka Buhla, jako człowieka i perkusisty. 
Obecnie Jacek Buhl jest członkiem Freebeatowego The Cyclist, duetu Glabulator 
(z Tomkiem Glazikiem ) oraz electro yassowego Spejsu
W 2009 roku zakłada duet Jachna/Buhl. 
Wojtek Jachna
ur. w 1976 roku w Bydgoszczy. Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na wydziale Historii. Swoja przygodę muzyczną zaczyna jako gitarzysta w grupach punkowych i alternatywnych – PoGoleniu, La Verte, Hyde. Pobiera nauki gry na instrumencie, u Trębaczy o różnych podejściach muzycznych – m.in. Janusz Zdunek, Piotr Wojtasik, Marcin Gawdzis czy Miłosz Gawryłkiewicz. 
Od 2010 roku student nowego wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na 
Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. 
W latach 2002-2006 nagrywa i koncertuje z bydgoskim zespołem reggae Dubska, z którym nagrywa 4 płyty:”Nie Zmul Dna”, “Live in Mózg”, “Dubska” i “Avocado”. W latach 2004-2006 gra i koncertuje z trójmiejską grupą Mordy, z którą nagrywa album “Anthrology”. 
Od 2004 roku członek bydgoskiego Sing Sing Penelope, z którym gra i nagrywa płyty: “Sing Sing Penelope”, “Music for Umbrellas”, “We remember krzesełko”, nagrany w ubiegłym roku w łódzkim klubie Jazzga, album z nestorem bydgoskiego free jazzu Andrzejem Przybielskim “Stirli People in Jazzga” oraz tegoroczną płytę „This is the Music, vol 1”.
Od 2005 roku członek Contemporary Noise Quintet/Sextet, z którym to zespołem wydaje trzy płyty: “Pig Inside the Gentleman”, “Unaffected Thought Flow”, oraz” Ghostwriter’s Joke”. W tak zwanym międzyczasie gra i próbuje w bydgoskim Big Bandzie perkusisty Józka Eljasza.
W 2009 roku zakłada wspólnie z Jackiem Buhlem duet Jachna/Buhl z któym wydaje dwie płyty – „Pan Jabu” oraz „ Niedokończone Książki”. Duet od początku zdobywa uznanie krytyki ( recenzje w Jazz Forum i Jazzpresie), opisująca muzykę jako bardzo frapującą. Ciekawy perkusyjny styl gry Jacka Buhla, muzyka ex-rockowego, który otworzył się na granie perkusyjne w stylu jazzowym i free jazzowym, wpływa na styl improwizacji każdego wspólpracującego z nim muzyka, tworząc ciekawą, i wielobarwna muzykę.
Wstep: 15 zl / 10 zl