Juz dzisiaj (poniedzialek, 12.11.2012) czeka na nas kolejna odslona naszej wspolpracy z przyjaciolmi z Danii. Tym razem zapraszamy bardzo serdecznie na Quartet “ENTROPY”, ktory swoim graniem na zywo na pewno zaskoczy naszych widzow!!
ENTROPY
Andreas Møller Bøttiger – saksofon
Buster Jensen – gitara
Martin Buhl – bas
Radek Wośko – bębnyAndreas Møller Bøttiger
saksofonista i kompozytor mieszkający w Kopenhadze, Dania. Obecnie student Wydziału Jazzu
The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense. Koncertuje z licznymi międzynarodowymi zespołami jak m. in. Entropy, Purple Noise, The Royal Big Band, grając muzykę zakorzenioną w jazzie, jak również eksplorując różne style, poszukując inspiracji i środków ekspresji, które pozwalają mu tworzyć stale coś nowego. Zainspirowany muzyką takich artystów jak
John Coltrane, Dexter Gordon, Chris Cheek, Wayne Shorter czy Tom Waits, Radiohead, Brian Eno.
Buster Jensen
gitarzysta, kompozytor. Wychował się na duńskiej prowincji, co mocno ukształtowało jego wrażliwość muzyczną. Już jako nastolatek wyprowadził się do Kopenhagi, gdzie miał okazję poznać i współpracować z wieloma znakomitymi muzykami, jak Mikkel Nordsø, Niclas Knudsen,
Morten Nordal og Peter Steenild. Po przeprowadzce do Odense rozpoczął studia na Wydziale Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark.
Ma bardzo rozpoznawalne własnie brzmienie gitary i język muzyczny, który słychać w jego kompozycjach dla takich zespołów jak m. in. Entropy, Sismofoni, The Crops czy Nuclear Attack.
Martin Buhl
duński basista i kompozytor, obecnie mieszkający w Berlinie.
Uważany za jeden z największych talentów kontrabasu w Danii już w wieku 20 lat współpracował z całą plejadą największych gwiazd duńskiego jazzu, jak Niclas Campagnol, Thomas Franck, Jesper Løvdahl, Christina von Bülow i wielu innych.
Obecnie mieszka w Berlinie, gdzie studiuje w tamtejszym Jazz Institut Berlin.
Radek Wośko
pochodzący ze Szczecina perkusista, kompozytor, aranżer, mający również na swoim koncie ukończone studia medyczne. Obecnie student Wydziału Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense, Dania. Aktywnie zaangażowany w wiele projektów muzycznych, m. in. jako kompozytor i współlider polsko-duńskiego kwartetu Entropy, znanego również polskiej publiczności. Nagrodzony wraz z Sebastian Zawadzki Trio na Konkursie Zespołów Jazzowych w Gdyni (2011), jak i indywidualnie w konkursie Novum Jazz Festival (2011) za znakomity poziom gry na instrumencie i wyjątkową ekspresję.
Wystąpił na Sopot Molo Jazz Festiwal, Festiwal Jazz w Ruinach, Copenhagen Jazz Festiwal, Odense Sommer Jazz, Vinter Jazz Festival, Århus Jazz Festival, grając m. in. z takimi muzykami jak
Richard Andersson, Thomas Franck, Jens Winther, Carl Winther. Zainteresowany nie tylko jazzem współpracował z Teatrem Polskim w Szczecinie oraz z takimi artystami jak: Mirosław Czyżykiewicz, Andrzej Poniedzielski, Anna Szałapak, Stanisław Tym, Piotr Machalica, jak również z zespołami Ambulanza i Skambomambo, z którym nagrał płytę Made To Specification (2011).
http://www.youtube.com/watch?v=6nmtolgwf3c

http://www.nme.com/nme-video/youtube/id/XhJmpL_i9g4

Wstep: 20 pln / 15 pln